gorzowianie pomagają co to jest
Definicja: Teksty.pl nie pozostał obojętny słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Gorzowianie pomagają studentce Marcie Piekarz

Słownik: Przedsiębiorstwa, szkoły i instytucje z Gorzowa i nie tylko zachęcają do wzięcia udziału w akcji pomocy studentce Marcie Piekarz. Portal www.Dobre-Teksty.pl nie pozostał obojętny.

Definicja: Oto niektóre propozycje, w czasie których zbierane są kapitał dla Marty Piekarz, potrzebne na:
* Codzienne wyżywienie (Marta jest karmiona przez sondę) - dobór odpowiednich składników pokarmowych, odżywek, witamin i preparatów. Oczywiście dotychczas wszystkie wydatki pokrywa rodzina Marty, bo szpitalne "pożywienie" pozostawia sporo do życzenia.
* Rehabilitacja - potrzebne są, pomiędzy innymi: pionizator - wózek ze stabilizatorami, rurki tracheostomijne, opieka terapeutów, rehabilitantów, i tym podobne
* Artykuły pielęgnacyjne.
* Konsultacje medyczne.
* Codzienne, wielokrotne dojazdy rodziny Marty do szpitala.

+ Miejski Zakład Komunikacji i Gorzowski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej zapraszają do wzięcia udziału w tramwajowej kweście, z której datki zostaną przekazane na rehabilitację neurologiczną dla Marty Piekarz. Zabytkowy tramwaj 4N nr 100 wyjedzie dnia 11 maja br. i kursował będzie na trasie Dworzec PKP – Osiedle Piaski.
Rozkład jazdy tramwaju:
Odjazd z pętli "Wieprzyce": 16.08,
Odjazdy z pętli "Os. Piaski": 16.40, 17.30, 18.20 - kurs do Wieprzyc,
Odjazdy z pętli "Dworzec PKP": 17.07, 17.57.
Przejazd tramwajem jest bezpłatny, lecz mamy nadzieję, że każdy pasażer w ramach koszty za bilet wrzuci do puszki "symboliczny grosz".

+ KIERMASZ
Dnia 14 maja o godzinie 16:00 w naszym gimnazjum rozpocznie się kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla Marty. Na kiermaszu będzie można nabyć elementy wykonane poprzez uczniów naszego gimnazjum i gadżety zbierane w gorzowskich przedsiębiorstwach.

+ KONCERT NA RZECZ MARTY
14 maja w naszej szkole odbędzie się koncert na rzecz Marty, w czasie którego wystąpią "gwiazdy" z Gimnazjum nr 7. Szczegółowy plan zostanie podany. Wejściówki w cenie 4 zł - rozprowadzają wychowawcy.

To jeszcze prawie wszystko. sporo osób myśli nad tym, co zorganizować aby zebrać potrzebne kapitał dla Marty. Zostało uruchomione konto dla tych, którzy mieszkają za granicą, a chcieliby pomóc.

wiadomości dla ofiarodawców spoza granic Polski:
IBAN PL 46 8363 0004 0027 5394 2000 0009
SWIFT CODE/BIC GBWCPLPP
również z dopiskiem "Dla Marty Piekarz"A oto, co już było:

- W dniach 15 i 16 kwietnia 2008 w Zespole Szkół Gastronomicznych w Gorzowie Wlkp. została zorganizowana zbiórka pieniędzy na rzecz pomocy dla Marty. Organizatorem akcji był Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu. Za pomoc w imieniu Marty serdecznie dziękujemy.

- W czwartek, 17 kwietnia, we Wrocławiu odbyła się akcja „Uciekający Tusken”. Happening zorganizowali wrocławscy fani Gwiezdnych Wojen, którzy w "galaktycznych" przebraniach wyszli na ulice stolicy Dolnego Śląska by kruszyć serca Wrocławian