koncerty stacey kent polsce co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Dwa koncerty Stacey Kent w Polsce !

Słownik: Singiel „The Ice Hotel” promujący najnowszy album Stacey, nagrodzony w konkursie International Songwriting Competition!
Definicja: Jesienią 2007 ukazał się nowy album Stacey Kent zatytułowany “Breakfast On The Morning Tram”. Płyta znakomicie zadebiutowała we Francji plasując się 1. miejscu listy najlepiej sprzedających się albumów z muzyką jazzową, jak również znalazła się na pozycji 13. na ogólnej liście muzycznych bestsellerów.Krążek “Breakfast On The Morning Tram” osiągnął status Złotej Płyty we Francji i w Niemczech.W kwietniu 2008 jeden z singli promujących album “Breakfast On The Morning Tram” – utwór „The Ice Hotel” wygrał konkurs International Songwriting Competition w kategorii Jazz. „The Ice Hotel” to kompozycja Jima Tomlinsona i Kazuo Ishiguro.Stacey Kent - wokalistka obdarzona wyjątkowym tembrem głosu w niespotykanie urokliwy sposób odkrywa na nowo standardy wśród tak zwany «great american songbook» i piosenki francuskie.

W 2001 roku Stacey dostała nagrodę British Jazz Award, a w 2002 zdobyła statuetkę BBC Jazz Award w kategorii Best Vocalist.

Na swoim albumie “Breakfast On the Morning Tram” nagranym w Londynie, Stacey Kent powraca do klasyków amerykańskiego repertuaru takich jak « Never Let Me Go » (Daryl Hall), « Hard Hearted Hanah » (Ray Charles), « Landslide » (Fleetwood Mac), a również prezentuje najpiękniejsze piosenki francuskie - « Samba Saravah » ( z filmu « Un Homme et une Femme » w reż. Claude’a Leloucha).Kunszt Stacey będzie można podziwiać na żywo w czasie 2. koncertów w Polsce już wkrótce: 16 maja w Warszawie (Park Sowińskiego) i 17 maja w Poznaniu (Dziedziniec Różany / CK Zamek).
  • Dodano:
  • Autor: