zburzył world trade center co to jest
Definicja: terrorystyczną Al-Kaida. Oskarżenie amerykańskiego rządu stało się oficjalną wersją a z.

Czy przydatne?

Co znaczy Kto zburzył World Trade Center?

Słownik: Jak powszechnie wiadomo zamach dokonany na World Trade Center zmienił kompletnie oblicze całego świata. O dokonanie zamachu oskarżono organizację terrorystyczną Al-Kaida. Oskarżenie amerykańskiego rządu stało się oficjalną wersją a z czasem
Definicja: Jak powszechnie wiadomo zamach dokonany na World Trade Center wymienił kompletnie oblicze całego świata. Po zamachu w stanach zjednoczonych ameryki zmieniono prawo, zmniejszono swobody obywatelskie i dokonano dwóch zbrojnych interwencji na Bliskim Wschodzie. O dokonanie zamachu oskarżono organizację terrorystyczną Al-Kaida. Oskarżenie amerykańskiego rządu stało się oficjalną wersją a z czasem oficjalna wersja stała się dogmatem. Czy jednak rzeczywiście tak było? Czy może społeczeństwo dało się zmanipulować poprzez media?

Zobaczmy w takim razie czy oficjalna wersja jest z pewnością wersją prawdziwą.

Przyjrzyjmy się na początku atakowi na Pentagon. Wg oficjalnej wersji Boeing 757 lotu 77 został porwany poprzez Hani Hanjour który rozbił się nim o Pentagon ścinając przy tym kilka latarni. Jak było na prawdę?
- Jak powiedział Marcel Bernard – główny instruktor lotów na lotnisku Freeway w Bowie Hani Hanjour wykazywał małe zdolności pilotażu. Miał problemy tak aby wylądować małą awionetką. Jak więc rozbił się o Pentagon?
- Samolot podobno ściął kilka latarni zanim uderzył w Pentagon. Skrzydło samolotu wypełnione jest paliwem i w razie uderzenia o cokolwiek wybucha.
- Na trawniku przed Pentagonem nie ma żadnego śladu katastrofy. Boeing rzekomo odbił się od trawnika przed uderzeniem. Zdjęcia tego nie potwierdzają. Przed Pentagonem leżą nawet nienaruszone rolki kabli.
- Wg oficjalnej wersji wysoka temperatura sprawiła iż samolot wyparował i dlatego nie odnaleziono jakichkolwiek szczątek. Jak silniki samolotu mogły stopić się od paliwa lotniczego skoro w czasie długich godz. lotów paliwo pali się w nich cały czas i nie ulegają najmniejszym uszkodzeniom? Temperatura topnienia tytanu z którego zostały wykonane wynosi 1688 (temp. wrzenia 3287) a paliwo lotnicze może osiągnąć max. temperaturę palenia 1120 jeżeli pali się poprzez 40 min. w sposób ciągły.
- Jak mimo tego iż samolot wyparował (jak głosi oficjalna wersja) zidentyfikowano 184 z 189 ofiar?
- Dlaczego w Pentagonie nie widać jakichkolwiek zniszczeń spowodowanych skrzydłami czy statecznikiem? Widać w nim było jedynie pięciometrową dziurę. Złożył się i wpadł do środka?
- Dlaczego jedni świadkowie mówią iż widzieli wielki samolot pasażerski a inni iż mały samolot transportowy albo awionetkę?
- Dlaczego zdjęcia ze stacji benzynowej zostały skonfiskowane prze FBI chociaż mogły raz na zawsze udowodnić iż o Pentagon uderzył samolot?
- Dlaczego ludzie będący blisko miejsca zdarzenia zostali odrzuceni poprzez falę uderzeniową? Płonące paliwo nie wytwarza fali uderzeniowej bo ma za małą szybkość detonacji (podstawy pirotechniki).

Przejdźmy teraz do samego World Trade Center
- Gdyby World Trade Center zawaliło się wskutek pożaru byłby to pierwszy sytuacja w historii zawalenia się wieżowca wskutek ognia. Dla porównania 17 października 2004 roku wieżowiec w Wenezueli palił się poprzez siedemnaście godz. a pożar objął 26 pięter. Mimo tego nie zawalił się. WTC było zaprojektowane specjalnie z myślą o takim wypadku lotniczym albo nawet bombardowaniu.
- Dlaczego wieżowce zawaliły się z prędkością bliską swobodnemu spadaniu tak jakby 1045000 ton stali i betonu nie stawiało żadnego oporu.
- Dlaczego wieżowce zawaliły się precyzyjnie prostopadle do ziemi? W takim wypadku samolot musiałby przejść poprzez budynek na wylot.
- Stal zanim trafiła jako materiał do budowy WTC musiała przejść badania i być wystawiona na temperaturę około 1100 stopni na kilka godz.. W jaki więc sposób się stopiła ok czterdziestominutowego pożaru w jednej wieży i stuminutowego w drugiej?
- Dlaczego strażacy którzy byli wewnątrz budynku mówią iż tuż przed zawaleniem się budynku słyszeli w nim następne eksplozje (to nie butle gazowe. Przepisy szczegółowo regulują te kwestie)? Dlaczego świadkowie mówią o jasnych błyskach wewnątrz budynku?
- Dlaczego zawalił się budynek World Trade Center 7 skoro nie został nawet naruszony ( wg oficjalnej wersji płonące odłamki bliźniaczych wież go zapaliły. Coś słaby w porównaniu do tego w Wenezueli który palił się 17 godz.)?
- Dlaczego po zawaleniu się WTC znaleziono pod gruzami stopioną stal (która widać również za zdjęciach jak spływa z budynku) mimo iż paliwo lotnicze nigdy nie mogło do tego doprowadzić?
- Dlaczego na dwa tygodnie przed 11 września specjalna grupa wykonywała w nim jakieś prace i przeprowadzano w nim sporo niezapowiedzianych ćwiczeń? Dlaczego 6 września psy które miały wykrywać bomby zostały usunięte z budynków WTC?
- Dlaczego były burmistrz Nowego Jorku Rudolf Giuliani wysłał pozostałości do recyklingu zanim ktokolwiek miał okazję im się przyjrzeć?
- Dlaczego wszystkie 4 czarne skrzynki spłonęły w pożarze a znaleziono papierowy paszport domniemanego terrorysty?

Jak widać wszystkie te fakty wskazują na to iż dokonano kontrolowanego wyburzenia WTC na początku topiąc termitem podtrzymujące go stalowe dźwigary a później wysadzając w powietrze. Dziura w Pentagonie została z kolei wybita jakiegoś rodzaju pociskiem. Pytasz dlaczego rząd miałby dokonać czegoś takiego? A dlaczego główny podejrzany (Osama bin Laden) miałby to robić? No cóż proponuję zabawić się w detektywa i zastanowić się kto miał w tym biznes. Osama bin Laden organizuje ataki na WTC. Staje się w najwyższym stopniu ściganym człowiekiem w historii a Talibowie zostają obaleni w Afganistanie tracąc przy tym plantacje maku z którego produkowano opium – własne największe źródło finansowania. Armia USA dziesiątkuje ich bojówki. Po co więc mieliby to robić? z kolei amerykańskie spółki zbrojeniowe otrzymały intratne kontrakty w czasie wojen w Iraku i Afganistanie. Ponadto baronowie naftowi z USA od lat łakomie spoglądali na rozległe gazowe i naftowe zasoby regionu Morza Kaspijskiego, które chcieli rurociągiem poprzez Afganistan i Pakistan połączyć z Oceanem Indyjskim, co pozwoliłoby wykluczyć Rosję i Iran z interesu. Rząd z kolei zwiększył swój zasięg władzy pod pretekstem walki z terroryzmem. Są oczywiście również pomniejsze wątki jak zniknięcie 160 mldów dolarów w złocie po zburzeniu WTC.

Te fakty nie mogą zostać pominięte jeżeli chcemy się dowiedzieć kto tak na prawdę stał za zamachami 11 września. To jest niezbędne z racji na wagę tematu i jego wpływ na nasze życie. Więcej faktów dowiesz się oglądając filmy dokumentalne specjalnie poświęcone tej tematyce jak na przykład „loose change”:
http://film.google.com/videoplay?docid=2697480328346224247&hl=pl

Zadawaj pytania, żądaj odpowiedzi.

http://nowy-horyzont.org/