santa rosa notebook gier tylko co to jest
Definicja: Myślisz, iż laptop nie podoła twoim grom? Sprawdź to słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Santa Rosa – Notebook do gier i nie tylko!

Słownik: Myślisz, iż laptop nie podoła twoim grom?

Sprawdź to.
Definicja:

Na wstępie przypomnę, że w wcześniejszych moich artykułach przedstawiłem kilka istotnych różnic między komputerami stacjonarnymi, a laptopami i dokonałem porównania cen komputera stacjonarnego i notebook’a (Czy laptop Santa Rosa będzie dobrym wyborem?). Jeśli jesteś zainteresowany zapoznaniem się z tymi informacjami to zapraszam do wcześniejszych artykułów (Notebook czy komputer stacjonarny?, niedrogi, lecz dobry notebook do wszystkiego).
Poniżej prezentuję jedną z nowych platform notebook’owych i wyniki testów 3Dmarka przeprowadzone na tej platformie.
Kadłubek daje nam sposobność konfiguracji jego podstawowych podzespołów do naszych wymogów.
W czasie wyboru odpowiedniego notebook’a można zdecydować jakiej wielkości będzie matryca (14”, 15.4”, 17”) z jaką kartą graficzną (Intel, nVidia, Radeon) i od jakiego producenta (Asus, Toshiba). Ponadto można zdecydować jaki procesor zostanie zamontowany we wnętrzu (Celeron, Core Duo, Core 2 Duo), ile pamięci będziemy potrzebowali (1Gb, 2Gb, 3Gb, 4Gb) i jakiej wielkości dysk pomieści wszystkie dane, które chcemy na nim trzymać (od 60Gb do 160Gb).
Wkrótce powinny się pokazać nawet matryce dzięki czemu będzie można zdecydować jakiej jakości chcemy obraz w naszym laptopie.
Jak więc widać istnieje sposobność dopasowania praktycznie wszystkich wskaźników komputera przenośnego do swoich wymogów.
Santa Rosa jest jedną z nowych platform, która jest wypuszczana na rynek z nową bardzo wydajną kartą graficzną NVIDIA GeForce Go 8600GS ze 128-bitową szyną.
To jest bardzo mocna karta graficzna i w połączeniu z dobry i wydajnym procesorem pozwala osiągnąć bardzo dobre wyniki w testach. Poniżej przedstawiam testy przeprowadzone na jednym z modeli Santa Rosa, któren to schemat jest popularny w naszym sklepie w Krakowie.Na poszczególnych zdjęciach można zauważyć jakie wartości przyjął wskaźnik FPS (Frames Per Second) Optymalna wartość dla oka ludzkiego nie pozwalająca zauważyć przeskoku między klatkami filmu to FPS równy 24.

Na skutek problemów z dodaniem zdjęć można je obejrzeć tutaj - S96S Santa Rosa

No i oczekiwane wyniki to
Dla 3DMark03 – 7 858 3dmarków
Dla 3DMark05 – 4 433 3dmarków

Jak więc widać wyniki są bardzo dobre co świadczy o mocy obliczeniowej karty graficznej i o procedurach, które zostały zaimplementowane w jej procesorze.

Ponadto testowany schemat Asusa z omawianą platformą charakteryzował się bardzo dobrym wykonaniem i trwałą obudową. Nie zauważyliśmy w czasie testów jakichkolwiek problemów typu trzeszcząca obudowa i skrzypiące zawiasy. schemat ten jest przykładem modeli wypuszczanych na rynek poprzez Asusa i jedyną różnicą, którą zauważyliśmy jest kształt obudowy pozwalający na odróżnienie go od innych modeli. Obecnie w niektórych modelach producenci, by zwiększyć atrakcyjność swoich wytwórów montują dodatkowe karty, urządzenia, i tym podobne Jednak fundamentalne przedmioty praktycznie niczym się nie różnią od innych modeli.
Praktycznie przy zakupie takiego notebook’a możemy zapomnieć o zamianie tego komputera poprzez najbliższe kilka lat gdyż można z czasem dołożyć pamięć albo zwiększyć dysk, a Vista działa na tym sprzęcie bez zarzutów. Tak więc, gdy już zostaniemy zmuszeni przesiąść się na nowy mechanizm nie będziemy musieli myśleć o zmianie sprzętu co jest istotne, by nie wydawać wciąż pieniędzy na nowinki, które zalewają nasz rynek.
Jedną z zalet tego komputera jest gniazdo eSATA pozwalające na przyłączenie zewnętrznego dysku SATA dzięki czemu możesz przechowywać filmy, muzykę i dane na zewnętrznym dysku o sporych pojemnościach przy użyciu prędkości z jakimi działają te dyski.
Co więcej, gdy używasz zewnętrzne urządzenia typu monitor 19”, zbiór głośników, zewnętrzną klawiaturę i myszkę i sporo innych, to teraz możesz je podłączyć dzięki jednego złącza – portu replikatora (ASUS Portbar III 68-pin), który jest popularny dla tej platformy. Dzięki replikatorowi nie trzeba za każdym wspólnie, gdy się zabiera laptopa rozłączać tysiąca kabli. Wystarczy odłączyć replikator i po kłopocie.
Następnym atutem kadłubka jest gwarancja, która obejmuje poszczególne podzespoły tak jak w komputerze stacjonarnym. Z tego także powodu, jeśli chwilowo nie posiada się dostatecznej ilości gotówki na tak silną maszynę można wybrać tego notebook’a, lecz z procesorem Celeron, który pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy, a w przyszłości będzie można wymienić procesor na szybszy bez jakichkolwiek problemów i straty gwarancji. Podobnie jest z dyskiem i pamięcią.
Jak widać przypadek jest adekwatna jak przy komputerze stacjonarnym – możemy modernizować naszego laptopa i dostosować konfigurację do naszych wymogów albo portfela (karta zintegrowana z procesorem Core 2 Duo albo karta nVidia 8600GS z Celeronem).
Komputer ten jest dobrym wyborem i może zastąpić komputer stacjonarny będąc jego mobilnym przykładem nie tracąc na wydajności i nie obciążając naszego budżetu.
Czytelniku jeśli stoisz przed wyborem nowego komputera i chciałbyś poznać możliwości opisywanej Santa Rosy to zapraszamy do naszego sklepu (Kraków, ul. Klimeckiego 14, Pawilon 19, sklep internetowy).
U nas jest sposobność sprawdzenia i przetestowania sprzętu za nim dokona się wyboru.