medyczny przełom co to jest
Definicja: tekścik ten powinien być traktowany. Jako absurd, z przymrużeniem oka słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Medyczny przełom

Słownik: Przedstawiona tutaj przypadek, nie zdarzyła się na prawdę. Opisując ją,skorzystałam z historii przeczytanej w Księdze największego absurdu. Tak także tekścik ten powinien być traktowany. Jako absurd, z przymrużeniem oka;)
Definicja: W ubiegły piątek w Tokio odbyło się sympozjum naukowe poświęcone niekonwencjonalnym metodom leczenia schorzeń konwencjonalnych.
Prace swe wygłosili najwybitniejsi eksperci z zakresu medycyny stosowanej i niestosowanej z całego świata.
W odczycie wziął udział uznany badacz i naukowiec z Kazachstanu – Dimitriev Prezerwajew.
Prezerwajew zaprezentował nowoczesną metodę leczenia schorzeń górnych dróg oddechowych, wzorowaną na ludowych przekazach.
Naukowiec przekonywał, że metodą najbezpieczniejszym i najmniej inwazyjnym dla organizmu ludzkiego jest zastąpienie leczenia farmakologicznego, zwykłym ogrzewaniem gardła.
leczenie ta gwarantuje wysoką skuteczność w zapobieganiu rozwojowi drobnoustroi, ponadto działa rozkurczająco i przeciwbólowo.
Naukowiec nie skorzystał jednak z tradycyjnego ogrzewania gardła ziemniakami.
w czasie odczytu Prezerwajew zaprezentował innowacyjną metodę, polegającą na wsuwaniu sobie do gardła, zawieszonego na cieniutkiej nitce lateksowego zbiorniczka wypełnionego ciepłym roztworem.
>w czasie, gdy naukowiec ogrzewał swe gardło ruchami posuwistymi, doszło jednak do nieszczęśliwego wypadku. Wypełniony gorącym naparem zbiorniczek lateksowy, pękł zalewając tym samym gardło Prezerwajewa.
Uczonego w stanie krytycznym przewieziono na oddział intensywnej terapii, stwierdzając u niego obrzęk tchawicy, wewnętrzne poparzenie dróg oddechowych i pokarmowych, zachłystowe zapalenie płuc i niewydolność oddechową.
Środowisko naukowe jest wstrząśnięte, oto komentarz fińskiego parazytologa profesora B. V. Rhumorena –„Jesteśmy wstrząśnięci całą sytuacją, ta sposób mogła być przełomowa, w dokonaniach współczesnej medycyny. Mam nadzieję, iż badania nad tym projektem będą w dalszym ciągu prowadzone.”
Wstępne określenia policji wskazują jakoby winien całego zajścia był asystent Prezerwajewa, który zbiorniczki lateksowe zakupił w nadworcowym kiosku, a jak to ze zbiorniczkami takimi bywa, nie zawsze grożą one szczelnością