przekroczyć barierę możliwego co to jest
Definicja: zapewnić Ci natychmiastowy zwrot w Twoim życiu słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Przekroczyć barierę nie-możliwego!

Słownik: Dlaczego Twoje przekonania w tak sporym stopniu decydują o Twoim sukcesie? I w jaki sposób NLP, a więc Neurolingwistyczne Programowanie, może zapewnić Ci natychmiastowy zwrot w Twoim życiu?
Definicja: Czy zdarza Ci się czasem, iż myślisz o kimś, kto osiągnął w jakiejś dziedzinie efekt? Taki efekt, o jakim i Ty również marzysz od dawna. I czy nie zdarza się tak, iż kiedy o tym myślisz, zaraz pojawia się w Tobie jakieś przekonanie, jakieś wewnętrzne doznanie, które hamuje Cię w takich marzeniach? Tak jakby jakiś wewnętrzny głos mówił: <em>„Nie, ja nie jestem takim człowiekiem. Nie mam takich predyspozycji, umiejętności. Nie umiem. To dla mnie niemożliwe”</em>. <strong>A co aby było, gdybyś nabrał przekonania, iż wszystko jest dla Ciebie możliwe?</strong>

(jeżeli chcesz krótko i opisowo dowiedzieć się o możliwościach, jakie masz w zasięgu ręki zajrzyj tutaj: NLP - dla kogo? )
Nieużyteczne przekonania tj. właśnie to coś, co hamuje regularnie ludzi przed wykonaniem pierwszego skutecznego kroku w kierunku osiągnięcia celu. Tak jakby poddawali się już w przedbiegach. A przecież każda droga rozpoczyna się właśnie od pierwszego kroku. A regularnie jest i tak, iż nawet gdy podejmą tę próbę, jakby w jakimś zrywie woli, po drodze szybko się zniechęcają, ponieważ brak im motywacji, wiary w to, iż posiadają odpowiednie zdolności i silnego przekonania, iż tj. dla nich możliwe. I porzucają pragnienie, choćby to o szczupłej wysportowanej sylwetce, o zarabianiu większych pieniędzy, o życiu, które im się marzy, porzucają noworoczne postanowienia, ponieważ wydaje im się, błędnie, iż są zbyt słabi na to, aby to im właśnie się powiodło. A przecież skoro powiodło się to jednemu człowiekowi...

Te wątpliwości są dla nas "naturalne" - cokolwiek aby to oznaczało, gdyż NLP daje Ci prostą i szybką szansę, aby dokonać zmiany.

Czy zauważyłeś, iż przewarzająca część efektów ma swój początek w umyśle człowieka? W tym, jakie ma on przekonania na swój temat i na temat tego, co jest w ogóle możliwe, w tym na ile potrafi się zmotywować do działania i na ile jest zdeterminowany, aby osiągnąć to o czym marzy?

Przykłady na potwierdzenie tego możemy łatwo odnaleźć w różnych dziedzinach naszego życia, choćby w sporcie. Przytoczony dalej jest nie tylko spektakularny, lecz i w szybki sposób uświadomi Ci, co oznacza dla ludzi zmiana przekonań i przekroczenie pewnego rodzaju bariery psychologicznej, tak, iż niemożliwe staje się możliwe.

Kiedy w maju 1954 roku Roger Bannister stanął na starcie do biegu na dystansie 1 mili, najtęższe umysły akademickie tamtych czasów udowadniały w prowadzonych poprzez siebie badaniach, iż człowiek nie może przebiec tego dystansu w momencie krótszym niż 4 minuty. I nikt do tego dnia tego nie osiągnął.
Już sama myśl o takiej możliwości niesamowicie działała na wyobraźnię mlnów kibiców, lecz w umysłach ludzi była to granica nie do przekroczenia. Prof. Lietzke z USA przedstawił dowody naukowe na to, iż na pokonanie 1 mili potrzebna minimum 4 minuty, a niektórzy naukowcy sugerowali nawet, iż ciało ludzkie jest tak zbudowane, iż zmuszenie go do takiego wysiłku spowodowałoby, iż człowiek eksploduje.
Więc w dniu, w którym Roger stanął na starcie... To był kiepski dzień na zawody. Od rana padał deszcz i nawierzchnia była bardzo śliska. Wiał silny wiatr, a w dodatku podekscytowany Bannister zrobił przy pierwszym podejściu falstart. lecz gdy ruszył po raz drugi, biegł jak szalony, poprzez cały czas krzycząc do swoich zająców : „Szybciej! Szybciej! Szybciej!” Kiedy dobiegł na metę, rzucił się na taśmę i padł nieprzytomny.
Sensacyjna i niewiarygodna wiadomość obiegła błyskawicznie świat: Roger Bannister przebiegł milę w momencie 3.59,4!!! Poruszenie trwało.... kilka tygodni. Tak krótko? - zdziwisz się. Otóż tak, tak krótko, gdyż... tu się rozpoczyna dopiero prawdziwa sensacja. poprzez setki lat przedtem nikt nie wierzył w taką sposobność. Ograniczające przekonanie, dla wszystkich pewnik, było jakby samospełniającą się przepowiednią. lecz gdy jeden człowiek dokonał tego, co inni uważali za niemożliwe, nagle zaczęły się „sypać” następne rekordy! Już 45 dni później największy konkurent Bannistera, John Landy, pobiegł dystans 1 mili w momencie 3.57,9! A później rekordy zaczęły padać jeden po drugim. I im więcej osób dokonywało tego, co kiedyś było niemożliwe, tym szybciej przybywało rekordzistów. Przełamanie bariery psychologicznej sprawiło, iż niemożliwe stało się możliwe!

A ile razy Ty dotychczas myślałeś, iż coś jest absolutnie niemożliwe dla Ciebie?

O osiągnięciu sukcesu decydują pomiędzy innymi zdolności. Nie nauczysz się mówić płynnie w jeden dzień po angielsku, ((jeżeli nigdy przedtem nie uczyłeś się tego języka. I nie zdobędziesz tytułu mistrza świata w skokach narciarskich, (((jeżeli nigdy nie miałeś na sobie nart. lecz to jest tylko jeden z obiektów sukcesu. Jakby ta płytsza warstwa, do której masz świadomie dostęp. A ((((jeżeli zajrzysz głębiej, dostrzeżesz, iż w Twoim umyśle tkwią niewykorzystywane dotąd zasoby, które mogą w znaczny sposób ułatwić Ci osiągnięcie sukcesu. ponieważ efekt to nie tylko zdolności.

Jak sądzisz? Co się dzieje, gdy np. tenisista podrzuca w górę piłkę, absolutnie pewny, iż to będzie uderzenie jego życia? Całe jego ciało idealnie pamięta wzorzec świetnego uderzenia. Umysł skupiony na tej jednej sekwencji ruchów, napięciach mięśni, dostosowania tempa i tych wszystkich obiektów, które są kontrolowane na poziomie nieświadomym. Umysł oczyszczony z żadnych innych myśli. Jak w transie.
A co się dzieje, gdy w ostatniej sekundzie, tuż przed uderzeniem rakietą tenisiście pojawiłaby się myśl, iż piłka uderzy w siatkę? Tak. Jego umysł natychmiast wykonuje polecenie, posyłając posłuszne impulsy do całego ciała, do każdego nerwu i mięśnia. Wymienia napięcie mięśni, wymienia ich ułożenie, wymienia prędkość oddechu i kąt uderzenia. I to są zmiany prawie niedostrzegalne dla kogoś z zewnątrz, dostrzegalny jest dla wszystkich sukces. Piłka ląduje w siatce.


I... czy już wiesz, iż każde nasze działanie, począwszy od uwodzenia, nawiązywania stosunku z ludźmi, radzenia sobie z problemami, po skuteczne, przynoszące efekt zachowania w świecie biznesu, są determinowane stanem Twojego umysłu i zależne od niego? I iż NLP daje Ci sposobność zmiany tego stanu w ciągu kilku sekund, na taki, jaki jest dla Ciebie w najwyższym stopniu użyteczny?