minut zbawi co to jest
Definicja: alkoholu, mięso pod postacią „Poradnika speleologicznego” lub „Politechnika” i fura.

Czy przydatne?

Co znaczy "8 minut Cię zbawi..."

Słownik: Na półkach tylko butelki z octem, bar mleczny oferujący kaszę gryczaną albo puree z dżemem, ponieważ ze smalcem nie ma, woda brzozowa zamiast alkoholu, mięso pod postacią „Poradnika speleologicznego” lub „Politechnika” i fura...
Definicja:

..., za którą w sytuacji kradzieży, na mocy ekstradycji, a więc czegoś extra, trzeba zwrócić samolot. To nie bajka, to realia PRL-u i absurdy, które rządziły wtedy polskim społeczeństwem.Prezes klubu sportowego „Tęcza”, Ryszard Ochódzki zwany Misiem, ma wyjechać do Londynu. Zostaje jednak zatrzymany, ponieważ z jego paszportu wyrwano kilka kartek. Ochódzki podejrzewa, iż zrobiła to jego żona Irena, aby uniemożliwić a co najmniej opóźnić jego wyjazd i dotrzeć do Londynu przed nim. Małżonkowie założyli przed laty konto w jednym z londyńskich banków. Odejście Ireny zmusiło ich do podzielenia posiadanych dóbr. Pieniędzmi zdeponowanymi za granicą jakiekolwiek z nich nie chce się jednak dzielić z drugą stroną. Całą sumę zgarnie, więc ten, kto pierwszy dotrze nad Tamizę…(info okładka płyty)


video zaczyna kilka absurdalnych sytuacji, które już wywołują u nas śmiech. Zaciąganie sieci na kierowców poprzez milicjantów, pakowanie wódki do słomianych misiów, „miła” obsługa w sklepie, rozpadający się Fiat 126p od jednego kichnięcia, sprawiają, iż nie możemy oderwać wzroku od telewizora, i na pewno nie oderwiemy go poprzez najbliższe 111 min.. Mnóstwo kultowych dialogów, komicznych scen i kapitalna gra aktorska to podstawa, której brakuje współczesnym komediom. Dla młodego pokolenia to jest świetna lekcja PRL-u i wielka dawka śmiechu, z kolei dla ich rodziców niesamowita okazja do wspomnień niezapomnianych chwil tego zawiłego okresu.
Zakończenie filmu- wykład o tradycji i zniszczenie misia- jest w pewnym sensie nadzieją na koniec komunizmu i lepszą przyszłość dla kolejnego pokolenia. Historii i tradycji nie zmienimy, lecz jutro możemy zrobić coś nowego, a zarazem lepszego.
>video faktycznie godny polecenia. Nie widzę w nim jakichkolwiek złych aspektów, posiada same zalety. Jeśli jeszcze go nie widziałeś, to koniecznie obejrzyj!!