lądowe szczury wakacyjny co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Lądowe szczury - wakacyjny strach

Słownik: Wakacyjny strach – Czy możemy sobie pozwolić na beztroskę nad wodą, z myślą iż grozi nam, znajomym - wszystkim jakieś niebezpieczeństwo?
Definicja: Nie umieją pływać, nie znają języków a jeżeli już umieją to oczywiście wyjeżdżają za granicę.

Kim są lądowe szczury? Przyjrzyjmy się temu dokładniej. Dzisiejszy materiał informacyjny w Wydarzeniach skłonił mnie do poważnej refleksji nad ochroną miejsc gdzie w czasie zbliżających się wakacji każdy z Nas będzie miał okazje być. Czas letniego odpoczynku to moment beztroskiej zabawy w górach albo nad morzem, lub najczęściej nad jeziorami, zalewami albo innym zbiornikami wodnymi. Ale czy do końca beztroski? Czy możemy sobie pozwolić na całkowite rozmarzenie się i odpłyniecie od problemów dnia codziennego, gdy nie wiemy do końca czy jesteśmy bezpieczni?

Czy zdajemy sobie do końca z jakim żywiołem igramy? Czy zastanawiamy się, iż istnieje ciemna strona - ta niekorzystna - wypoczynku nad wodą? Czy zdajemy sobie sprawę, iż woda niesie niebezpieczeństwo dla Nas i dla naszych bliskich. Oto widok regularnie spotykany na plaży. Rodzice drzemią skąpani w promieniach słońca. Mają zasłonięte twarze gazetą albo jakimś materiałem albo zupełnie śpią zapominając o dzieciach czy podopiecznych.

Czy nie jest tak ze bawimy się na plaży, a dzieci same próbują sił w „dużej wannie”? Czy w ogóle nad zbiornikiem czuwa ratownik? Gdzie podziali się ratownicy. Słonecznego Patrolu brak! To nie ta bajka odpowiada moje wewnętrzne sumienie. A rzeczywistość z kolei kreuje wizerunek ratownika za granicą, lepiej opłacanego.
Czy w naszym państwie faktycznie nie możemy nawet w wakacje spokojnie odbiec od szarzyzny i pesymizmu? Może to tylko moje odczucia.

ponieważ skąd się wzięło ponad 50 utonięć w tegoroczną wiosnę? Dlaczego ludzie giną w wypadkach w drodze na biwak, szlak górski… Dlaczego nie potrafimy zmienić czegoś na lepsze? Przykład z południa polski, biedne dziecko utonęło w jeziorze, >ponieważ… I tu się rozpoczyna motyw szczurów lądowych… Obywatele wezwali policję… to przecież ona ma w ustawowych obowiązkach: Cytuję

USTAWA z dnia 6 kwietnia 1990 ro Policji
Art.1
/…/
2. Do podstawowych zadań Policji należą:
1) ochrona życia i zdrowia ludzi i mienia przed bezprawnymi zamachami
naruszającymi te dobra/…/

Czy policjanci potrafili uratować tonące dziecko? Odpowiedź brzmi NIE. Jak spokojnie odpoczywać w ogrodzie koło domu, grillować na działce, relaksować się skoro wiem, iż przyjaciel, nieznajomy będący nad wodą może potrzebować pomocy a nikt mu jej nie dostarczy?


aby nikt w te wakacje nie potrzebował pomocy&hellip