wampiry co to jest
Definicja: źródłow WIkipedia słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Wampiry

Słownik: Wampiryzm jest odmianą pasożytnictwa, polegającą na odżywianiu się krwią wysysaną z cudzego organizmu. Własną nazwę wampiryzm bierze od mitu wampira. ( źródłow WIkipedia )
Definicja: Jeżeli człowiek nie wybiera żywota pustelnika , który wyalienowany podejmuje się podążać drogą ascety kontemplującego filozoficzne aspekty życia , skazuje się na życie wśród ludzi , którzy w mniejszym albo większym stopniu wpływają na jego życie.

Ludzi tych pod względem bezpośredniego wpływu na nasz rozwój można podzielić na wartościowych i niewartościowych. Wartościowi to ci , którzy pomagają nam się rozwijać, staja się naszymi autorytetami, ostoją i źródłem inspiracji , swoistą ładowarką naszych baterii , i tych niewartościowych. Ci ludzie to Wampiry , kradną naszą życiową energię , wysysają z nas poczucie wartości i pożerają nasze ambicje. Wreszcie przez defetyzm , obłudę i manipulacje doprowadzają do skażenia naszego umysłu.

Względnie jedni i drudzy są nierozłączną przeciwstawnością , która w spektrum zasad na których opiera się istnienie wszechświata , pokazuje jego koniunkcyjną budowę. Bezwzględnie jedni i drudzy muszą współistnieć by kreować siebie i innych.

To wszystko jest jednak oczywiste, i niejednokrotnie spotykamy na swojej drodze tych wartościowych jak i niewartościowych ludzi. I ulegamy im odnosząc korzyści albo utraty.

Co nie jest oczywiste ?

To kim My jesteśmy . Biorąc pod uwagę stronniczość naszej samooceny , nie jesteśmy wstanie określić poziomu naszej wartości, nawet jeżeli nasze postępowanie , koszyk wartości , czy supremacyjne talenty nadane od Boga czy ludzi na to wskazują. Więc skąd wiemy jak sami wpływamy na innych?

Wyznacznikiem są ludzie u naszego boku. Przypatrzmy się im uważnie a znajdziemy w nich ocenę samych siebie.