wirusy twoim telefonie co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Wirusy na Twoim telefonie komórkowym?

Słownik: A jednak! Wirusy własną prawdziwą przygodę rozpoczęły z nadejściem internetu, teraz okres na nowe wyzwanie jakim jest telefonia komórkowa.
Definicja: W Polsce bardzo niewiele się o tym mówi, kiedy inne Państwa i potężne spółki walczą z oprogramowaniem wirusowym, a jest tego coraz więcej. Mianowicie cały internet miał już paść po zainfekowaniu różnych korporacji. Na rynku pozostał tylko microsoft i gdyby nie błąd wirusa który sam się blokował, spotkało aby go to samo.
Naukowcy dają nie sporo lat na to tak aby internet tych lat dotrwał. W internecie jest coraz więcej śmieci i te śmieci tworzą kolejne śmieci.
Kiedy mamy wirusa i wysyłamy meile z atrapą antywirusową zwaną avastem, to nie zdając sobie sprawy infekujemy innych użytkowników, a Ci inni jeśli nie mają wystarczająco oleju w głowie, infekują kolejnych, itd....
Kiedyś zastanawiałem się gdyby internet padł. Nie mówię iż padnie, lecz przypuśćmy.
Jedyny nasz kontakt wtedy to sms i to on aby służył za naszą pocztę elektroniczną (uważam iż to idealny kontakt skoro w innych państwach sms-y są już dawno za free).
przez logowanie i proste funkcje mieli byśmy ograniczone możliwości, lecz wystarczające.
Niestety wirusy zaczęły pojawiać się już na telefonach komórkowych i im telefon jest starszy tym bardziej jest narażony na infekcję. Zagrożenie występuje tam gdzie jest spora liczba osób, wystarczy przechodzić parę metrów od drugiej osoby, która posiada zainfekowany telefon komórkowy aby wirus zrobił własne. Słyszałem nawet iż wystarczy parę kilometrów, chociaż wydaję mi się iż trzeba w to trafić jak na loterii.

symptomy:
To chyba najważniejsza i w najwyższym stopniu interesująca rzecz.
Tak faktycznie, to zadaniem współczesnego wirusa to jest tak aby użytkownik nie zorientował się iż posiada go na swoim sprzęcie (komputery, komórki).
lecz kiedy zauważysz iż coś jest niebezpieczne, to z pewnością tak jest.
W komórkach mogą to być różne znaki, ikonki na ekranie. Znikające sms-y, obrazy, dźwięki i co najważniejsze kasa. No właśnie, co do tej ostatniej, radzę uważać na przychodzące sms-y, które zachęcają nagrodami. Mogą to być wirusy, które proszą nas tak faktycznie o zalogowanie się do pewnego mechanizmu komórkowego, z którego później będą potrącać np. stan konta przy każdym doładowaniu. Numery owych sms-ów mogą wyglądać na prawdziwe (oryginalne). Nie to jest żadna nowość, ponieważ anonimowe e-maile także możemy wysyłać.
Mogą to być także sms-y w formie linków. Proszę zastanów się zanim klikniesz, ponieważ nawet oryginalny adres może przekierować zupełnie na inną stronę w świecie wap.
jeśli zauroczył Cię jakiś sms i wierzysz iż wygrasz, to wiec iż właśnie o to w tym chodzi i iż padłeś(aś) ofiarą oszustwa.
Nie tylko w esach można otrzymać spam. Może ktoś do Ciebie zadzwonić i prosić żebyś wcisnął(ęła) jakiś klawisz. Efekty mogą być różne i skończyć się u operatora naprawieniem i wyczyszczeniem telefonu z brudu.
Czasami możemy także coś załapać bez naszej wiedzy i tj. najgorsza bolączka dla pogromców wirów.

Podsumowanie:
Podobno są już jakieś anty wirusy na komórki, które jak się dowiedziałem można wgrać u operatorów sieci komórkowej, tylko iż jak to w Polsce...
Wtedy wiedziałem iż jak padnie net, to przerzucimy się na wap, a jak padnie wap?
Chyba pozostanie nam zwyczajna poczta w której i także wysyłane są wirusy, lub cegły. (:P)

Ten artykuł traktuj jako ciekawostkę i nie wpadaj w panikę, ponieważ jest ona niezłą okazją na infekcję