ostatnia przed ślubem co to jest
Definicja: tylko do Ciebie słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Ostatnia noc przed ślubem

Słownik: Już wkrótce staniesz na ślubnym kobiercu i wypowiesz sakramentalną przysięgę, jednak zanim to nastąpi pamiętaj, ostatnia noc przed ślubem należy tylko do Ciebie.
Definicja: Tradycja wieczorów panieńskich i kawalerskich jest zupełnie inna niż ich współczesna forma. Kiedyś odbywały się dziennie przed ślubem i polegały na wspólnym wiciu wianków albo wiązanek dla druhen i kurtuazyjnej wizycie narzeczonego o północy w celu rozplecenia warkocza. Wszystko to miało własną symbolikę i nie podlegało ulepszeniom, do czasu aż pojawiła się globalizacja i objęła swym zasięgiem zwyczaje przedślubne.

Współczesne wieczory panieńskie i kawalerskie są więc tradycją, do której nawiązuje się ze szczególnym niedbalstwem. Dzisiaj już nikt sam sobie nic nie plecie i nie nosi warkoczy. Dzisiaj są profesjonalne pracownie krawieckie, studia florystyczne i styliści i wedding plannerzy, którzy organizują ślub w najdrobniejszych szczegółach. Nierzadko takie spółki rozszerzają swą działalność o fazę przedślubną, oferując usługi w zakresie organizacji wieczorów kawalerskich i panieńskich. Najprostszy przepis to alkohol plus goła pani dla panów i rozbierający się pan dla pań.

Zorganizowanie takiego wieczoru leży w sprawie przyjaciół, a w pierwszej kolejności świadków przyszłych Młodych i w ogóle nie jest takie trudne jak aby się wydawało. W filmach oglądać możemy wieczory panieńskie wyprawiane w noc poprzedzającą ślub. W Polsce najczęściej spotykamy się z imprezami wyprawianymi tydzień, dwa, rzadziej miesiąc przed ślubem. Dobrze zorganizowany wieczór powinien, w pierwszej kolejności, być prezentem dla przyszłego Młodego i o ile sam termin i miejsce imprezy powinny być jak w najwyższym stopniu znane o tyle sam jej scenariusz i przebieg już niekoniecznie.

Nowym a równocześnie coraz częstszym pomysłem jest podkreślenie tego, iż imprezowicze są jedną ekipą, co to oznacza? Na przykład można się przebrać w jednym określonym stylu, kobiety za panów i na odwrót, odzież medyczna robi świtne wrażenie albo jednakowe koszulki, na przykład z napisem " Wieczór panieński Magdy ", oczywiście zdarzały się bardziej pikantne teksty, tutaj wszystko zależy tylko od wyobraźni.

Upominki dla przyszłych nowożeńców to już sprawa indywidualna. Zdecydowanie jednak króluje tutaj bielizna nocna, a ta z pewnością przyda się niebawem. Noc poślubna już niedługo więc im bardziej pikantna tym lepiej.

Skąd na to wszystko brać fundusze? Wszystkie wydatki rozłożą się na dziesięć albo więcej uczestników imprezy więc im więcej tym lepiej, a liczba osób ma jeszcze jedno znaczenie: LEPSZA ZABAWA!