wysypka czyniąca cuda co to jest
Definicja: a równocześnie intryguje go, co mu się tam przydarzy, co znajdzie za kolejnym zakrętem.

Czy przydatne?

Co znaczy WYSYPKA CZYNIĄCA CUDA

Słownik: "Czytanie jest, co najmniej dla mnie, jak podróż po świecie drugiego człowieka. Jeśli podręcznik jest dobra, czytelnik czuje się w niej jak u siebie, a równocześnie intryguje go, co mu się tam przydarzy, co znajdzie za kolejnym zakrętem".
Definicja: Takie właśnie są książki Jonathana Carrolla, intrygujące i fascynujące. Przyciągają jak magnes i z żalem odkłada się je na półkę.
Carroll pochodzi z typowej rodziny artystycznej. Matka jest aktorką, tata scenarzystą, siostra malarką, a żona między innymi projektuje okładki do jego książek.

Przeczytawszy chociażby kilka jego powieści, łatwo zorientujemy się, że powtarzają się w nich pewne motywy, iż trzyma się on pewnego schematu.
Jednak pomimo tego nie można się znudzić nigdy, czytając książki Jonathana. Jest w nich coś specyfcznego, czarującego. To owo "coś" co sprawia, iż każde zdanie zachwyca nas swą oryginalnością, a z każdą następną przeczytaną stroną świat magii, który przenika świat szarej rzeczywistości wzbudza w nas uczucie błogości i nieziemskiego podniecenia.

Można aby sobie zadać pytanie:" co ma w sobie ten facet? jak on to robi??"
Na to pytanie Carroll odpowiedziałby zapewne tak, jak to zrobił w czasie jednego z wywiadów w 2001 "Pisanie jest jak wysypka na skórze, skoro ją masz musisz coś z nią zrobić". A on robi to jak nikt inny.
Jonathan Carroll jest znakomitym poetą zapisującym własne przemyślenia, wydarzenie codziennego dnia, czy opowieści innych, po czym bierze do ręki własne ulubione pióro, notatnik i rozpoczyna tworzyć... a tworzy nie byle co! Dzieła niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju. Powieści , których cytaty skrzętnie układamy w szufladkach naszej pamięci i z uśmichem na twarzy powtarzamy je w myślach.

Zazdrościć należy tym , przed którymi nieprzebyta jeszcze podróż po "Krainie Chichów", "Muzeum Psów" czy krainie Hadena, bohatera "Szklanej Zupy".

Jonathan Carroll pisał , pisze i oby pisał jak najdłużej ciągle zapierając nam dech w piersiach.