świat delikatnych ręcznie co to jest
Definicja: charakterystykę słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Świat delikatnych, ręcznie robionych koronek

Słownik: Wiadomo nie od dziś, iż człowieka określa nie tylko ubiór i sposób bycia lecz również wszystkie otaczające nas elementy. To one dopełniają naszą charakterystykę.
Definicja: Koronkowy świat
Ubiór był od zawsze w najwyższym stopniu zewnętrznym, czyli w najwyższym stopniu wymownym i uchwytnym przejawem historii i kultury.
Pierwsze koronki doszywane do żeńskich sukien pojawiły się XVI wieku. Świadczą o tym portrety dam weneckich pochodzące właśnie z tego okresu. Wiek XVII to koronkowa Francja a również Hiszpania i inne europejskie dwory. Koronki zdobiły suknie Pań, lecz nosili je również żołnierze i duchowni.
W Polsce koronki stają się modne za czasów panowania Wazów. Strojono nimi kapelusze, kołnierze i mankiety. Koronkowe ozdoby posiadały spodnie a nawet buty.
Miłość do koronek czasem bywała bardzo kosztowna, a ich noszenie było uznawane za przejaw bogactwa. Regularnie koronkowy bonus do ubrania, w formie np. żabotu, stanowił równowartość całej wsi.
Zofia Denhoffowa, w zamian za koronkowe wspaniałości, oddała swój Pałac na Krakowskim Przedmieściu.

Słupki i oczka.
Dziś szydełkowanie i dzierganie wróciło do łask. Dla jednych to hobby dla innych moda. Do łask powróciły ręcznie robione swetry, czapki, szaliki, rękawiczki i inne bonusy. Modna jest również dziergana biżuteria- korale, broszki a nawet kolczyki.
Jeszcze kilka lat temu ktoś, kto nosił sweter nie był uznawany za osobę dobrze ubraną. Elegancko było mieć na sobie żakiet czy marynarkę, Swetry mogły być noszone co najwyżej jako “ocieplacz” w momencie zimy. Po latach okazało się, iż sweter, w szczególności ręcznie robiony, może być również modnym i eleganckim ubiorem. Ręcznie robione swetry, bolerka czy poncza dają nam poczucie szczególnego komfortu i piękna. Dzięki domieszkom jedwabnych albo bawełnianych włókien zyskują wiotkość, połysk, delikatność.
Romantyczne wnętrze
Koronki robione na szydełku, stwarzające pełen nostalgii, sentymentalny klimat są coraz częściej spotykaną ozdobą w naszych mieszkaniach i domach.
Wiosna to dobry chwilę na zmiany w naszym domu. Może warto pomyśleć o odmianie naszego mieszkania tak, tak aby stało się bardziej przytulne i romantyczne. Romantyczne wnętrze to koronki dobrane ze smakiem i pasujące do mebli w starym jak i w nowy stylu. Koronkowe bonusy i dekoracje umieją “zmiękczyć” każde wnętrze.
Z delikatnych ręcznie robionych koronek, powstają firanki, serwety i poduszki. Ozdabiane są nimi również wieszaki ubraniowe i brzegi ręczników.
Szydełkowe wzory projektowane są współcześnie lecz zdarzają się również wzory wyciągnięte z kufra babuni. Mają one jedną wspólną cechę: są prześliczne. Daj się przenieść w delikatny koronkowy świat i pozwól się uwieść ich czarowi i urokowi.