zmiany co to jest
Definicja: 1 wiek to tyle co 100 lat, 1 rok ma 365 dni, 1 dzień to 24 godziny słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy zmiany

Słownik: 1 wiek to tyle co 100 lat, 1 rok ma 365 dni, 1 dzień to 24 godziny...
Definicja:
1 wiek to tyle co 100 lat, 1 rok ma 365 dni, 1 dzień to 24 godziny, 1 godzina mija w ciągu 60 min., 1 minuta to tyle co 60 sekund, a sekunda to wg Wikipedii czas równy 9 192 631 770 momentów promieniowania odpowiadającego przejściu pomiędzy dwoma poziomami F = 3 i F = 4 struktury nadsubtelnej stanu podstawowego 2S1/2 atomu cezu 133Cs…

Tyle i o sporo więcej jednostek uznaliśmy jako powszechnie obowiązujące metody odmierzania czasu. Niestety, bardzo regularnie nie zdajemy sobie sprawy, że to są jedynie jednostki miar, które znaczą mało jeśli przyrównać aby je do zmian we wszechświecie, które zachodzą w czasie ich odmierzania.

Zmiana może być na przykład klimatu, socjalna czy po prostu.. nocna. wg słownika j. polskiego PWN zmiana to “fakt, iż ktoś staje się inny albo coś staje się inne niż dotychczas”. Wiemy więc już, co oznacza wyraz, które wprowadza tyle zamętu do naszego życia. Teraz warto aby się zastanowić jak sporą rolę odgrywają one na nasze życie (nareszcie statystycznie długość życia obojga płci się wydłuża, a wynosi ona - zależnie od źródeł informacji- u kobiet 82,6 lat, tymczasem u mężczyzn - 78,1 l).

Wadami zmian są fakty, że nie wiemy jak dobrze zastosować zmiany zachodzące w naszym otoczeniu, rzadko mamy wpływ na ich zaistnienie, zauważamy głównie zmiany, które raczej psują niż poprawiają naszą chęć do życia. Jesteśmy skazani na nie równie bezradnie jak na pogodę. Musimy ich doświadczać i ustosunkowywać się do nich.

Aspektem przemawiającym “za” zmianami jest świadomość zachodzenia zmian pozytywnie wpływających na nasze życie. Ot na przykład wygrana w Lotto (czego każdemu życzę) albo zmiana pracy na lepszą.

Zmiany to potworne zwierzaki, które mogą być okiełznane i wytresowane jedynie przez ciężką pracę. Gdy taki zwierzak będzie już po naszej stronie nie musimy się obawiać przeciwności losu. Życzę zarówno Wam jak i sobie efektów w drodze do stania się “trenerami zmian&rdquo