opublikować swoją stronę co to jest
Definicja: WWW? Może zbudowałeś ją i trzymasz na własnym komputerze? Czy wiesz co zrobić, aby jak.

Czy przydatne?

Co znaczy Jak opublikować swoją stronę Web i szybko nie skończyć w Internecie?

Słownik: Sekretna sposób wybierania najlepszego hostingu praktykowana poprzez niewielu szczęśliwców…
…i Ty możesz ja poznać za darmo

Masz już pomysł stronę WWW? Może zbudowałeś ją i trzymasz na własnym komputerze? Czy wiesz co zrobić, aby jak na
Definicja: Pierwszą sprawą po zbudowaniu strony (czy może nawet całego serwisu WWW) jest znalezienie dla niej hostingu. Pod tą nazwą kryje się usługa przetrzymywania stron Web na serwerze. I tu pojawia się problem – istnieje tysiące spółek hostingowych po bardzo różnej cenie. Jak wybrać tę idealną?

Pamiętam jak rok temu opublikowałem swój pierwszy vortalik. Składał się z 72 plików HTML. Umieściłem go na Webparku, później przeniosłem na Republikę, Prv, Yoyo, Ddl2, Cal, etc. Oprócz tego mam jeszcze inne strony, dzięki nim poznałem, czekaj, policzę… tak! 10 hostingów! Raptem poprzez rok korzystałem z 10 spółek zanim wybrałem idealną. Przyznam jedno – poznałem metodę, dzięki której nie mam zamiaru się przemieszczać. Teraz podzielę się nią z Tobą.

Dla każdego coś innego

Nie ma serwera „dla wszystkich”. Powiedz: czy Ty wyglądasz jak wszyscy? Nie. Czy Twoja strona będzie wyglądała jak wszystkie (w jakimkolwiek tego słowa znaczeniu)? Nie. Dlatego potrzebujesz hostingu wybranego specjalnie dla Ciebie i dla Twojego serwisu. Nie wierz spółkom, które piszą, iż ich usługi są dla każdego. To moja pierwsza zasada, z jakiej korzystałem przy wyborze prowidera.


Co wiesz o Swojej stronie?

No właśnie: co możesz powiedzieć o Swoim vortalu lub o Swoim pomyśle? Czego użyjesz do jego zbudowania? Jaką wybrałeś tematykę? Dla kogo będzie ten serwis? Ilu osób na dzień się spodziewasz?

Te wszystkie wiadomości są nadzwyczajnie przydatne przy wyborze usługodawcy. Dlaczego?

Porównaj różne serwisy: • Blog nastolatki skarżącej się na trudności dnia powszedniego

 • Galerię 30 zdjęć osiedlowych czy, na przykład z wakacji

 • Międzynarodowa strefa downloadu plików

 • Portal umożliwiający wgrywanie videoów na serwer, wzorowany na YouTube

 • Vortal poruszający tematy szybkiej edukacji

 • Wyszukiwarka Web i katalog stronWidzisz różnice? Domyślasz się, iż każdy z tych projektów wymaga innego serwera? A więc blog i stronę osiedlową można zrobić na bezpłatnym koncie Republiki, lecz co z portalem i strefą downloadingową? No właśnie – do ich budowy użyto innych technologii, będą potrzebne inne parametry serwera. Widzisz to? Dlatego tak istotne jest, aby zaplanować swój vortal, zastanowić się jak go zbudujesz (zbudowałeś?), czego będziesz potrzebował w przyszłości. A może dorzucisz forum lub będziesz chciał utworzyć następną stronę? I co, nie ma sensu kupować następnego hostingu. Warto się nad tym zastanowić.
Jakich wskaźników potrzebujesz?

No właśnie – wybór wskaźników jest wielki. FTP, php, mysql, pojemność, transfer, mechanizm operacyjny i czego człowiek jeszcze nie wymyśli. A czego Ty potrzebujesz? Kiedy wybierałem prowidera zwyczajnie wypisałem sobie na kartce, czego potrzebuję. Poszukałem i… znalazłem odpowiedniego. Zastanów się, co będzie Ci potrzebne: • Jaka pojemność dyskowa?

 • Jaki transfer? ( a więc max. liczba bajtów, jaka może być przesłana w danym czasie; w praktyce to wygląda tak, iż jak masz więcej gości niż na jaką zgadza się hostingodawca, to blokuje Ci stronę lub każe dopłacić)

 • Czy będzie Ci potrzebny dostęp do języków tych jak php, perl, cgi?

 • Czy i ile będziesz potrzebował baz danych?

 • Ile potrzebujesz kont FTP? ( a więc ile osób ma mieć dostęp do Twojego serwera „od kuchni”?

 • Ile pieniędzy możesz na ten cel przeznaczyć?

 • jeżeli koniecznie chcesz darmowy serwer, to czy i jakie reklamy preferujesz?

 • Jak bardzo Twoja strona jest istotna? Ile byś stracił, gdyby ktoś Ci ją scrackował? Czy zależy Ci na tajności – łącza SSL? To między innymi pozwoli Ci ustalić czy i jak częstych backupów potrzebujesz ( ( a więc odzyskania kopii zapasowej).Można tak zmieniać jeszcze bardzo długo. zwyczajnie weź tak jak ja kartkę, ołówek, zapisz konieczne parametry. Weź pod uwagę zmiany – przecież wybierasz firmę na dłuższy czas – przynajmniej pół roku. Zastanów się, czy chcesz mieć subdomeny, konta e-mail, >>jeżeli tak to ile. Pamiętaj – świat się wymienia. Moja strona najpierw miała 1,5MB – a była mimo wszystko rozbudowana. Teraz muszę mieć przynajmniej 150MB. W ciągu nie całego roku. Tak więc zobacz w przyszłość. I czytaj dalej.

Darmowy hosting – czy i kiedy warto

Mnóstwo internautów korzysta z darmowych serwerów. Najczęściej doklejają one denerwujące reklamy, dlatego ich nie stosuję. Oprócz tego bardzo ograniczają parametry i możliwości. >>>jeżeli nie chcesz płacić za hosting, to poszukaj sponsoringu. W Internecie jest mnóstwo tego. Lista 10 darmowych hostingów i ich wskaźników znajdziesz na www.hosting.aktywa.biz .

>>>>jeżeli masz bloga i niezależny Ci na jego popularności – wtedy warto korzystać darmowych usług. > >>>>>jeżeli jednak zakładasz stronę spółce, no to, niestety, trzeba zapłacić. Chcesz zacząć ebiznes – to samo. Uważam, iż usługi za free są dobre do prywatnego użytku. Bynajmniej dla osób przedsiębiorczych :).

I w końcu – wybór prowidera

Po tym darmowym przerywniku :) możesz zastosować listy, które przed chwilą sporządziłeś. Wejdź na przykład na www.hosting.aktywa.biz i wciśnij link „Wyszukaj hosting”. Pod wyszukiwarką znajdziesz kilka słów głownych, pod którymi można znaleźć ciekawe okazje. Poszukaj dobrych spółek, > >>>>>>jeżeli Ci jakaś odpowiada, to zapisz ją na kartce. Napisz jakie dane konto ma parametry. Wybierz ileś możliwości (aż będziesz miał dość). Porównaj: • warunki cenowe

 • pojemność dyskowa

 • transfer (i inne parametry)

 • awaryjność - procentowo nie powinna być większa od 0,5%.

 • obsługę

 • dostęp do kopii zapasowej i SSL

 • i co jeszcze wpadnie Ci do głowy...Przeanalizuj i wybierz hosting. Ja swojego wyboru nie żałuję. Mimo, iż wydałem nieco kasy. Osobiście korzystam z www.nazwa.aktywa.biz . > >>>>>>>jeżeli tworzysz bardziej poważną (czyt. porządną) stronę i rozbudowaną, to polecam.

Czuję się stosunkowo bezpiecznie – pomyśl, co aby to było, gdybym sam musiał codziennie ściągać 150MB plików z serwera (tak bardzo zmieniam i buduję nowe serwisy, iż sama kopia baz nie wystarcza)? Backup jest na szczęście co 24h.

Mam nadzieję, iż dokonasz inteligentnego wyboru najlepszego dla Ciebie hostingu - i tego Ci życzę.

Pozdrawiam,
Michał Toczyski :: www.Aktywa.biz
Moja strona o hostingu: www.Hosting.aktywa.biz