geralda” stephen king co to jest
Definicja: Słówko o autorze i drugie słówko o jednym z jego dzieł literatury grozy słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy „ Gra Geralda” Stephen King

Słownik: Słówko o autorze i drugie słówko o jednym z jego dzieł literatury grozy.
Definicja:

Stephen King jest najpopularniejszym autorem powieści grozy. Sławę przyniosła mu wydana w 1973 roku „Carrie”, każde kolejne dzieło również stawało się bestsellerem. Tytuły napisanych poprzez niego horrorów, które ukazały się w Polsce to pomiędzy innymi: „Miasteczko Salem”, „Misery”, „Mroczna połowa”.Chcę zachęcić do przeczytania książki pod tytułem „Gra Geralda”, bo to jest jedyna jak na razie przeczytana przeze mnie. Rzadko kiedy po przeczytaniu jednej książki danego autora mamy chęć do sięgnięcia po resztę jego dzieł. Najczęściej znudzeni wolimy zmienić autora, lub nawet całkiem rodzaj czytanej literatury. Ten autor potrafi przyciągnąć do swego stylu. „Gra Geralda” napisana została w 1992 roku i jest horrorem, lecz nie takim jak sobie wyobrażamy w klasycznym wydaniu.


Przytoczę fragment recenzji z okładki:


„Jesienny weekend w domku na odludziu zaczyna się od z pozoru niewinnej gry erotycznej, w której efekcie bohaterka zostaje poprzez męża przykuta kajdankami do łóżka… Okazuje się to początkiem koszmaru.”


Ten fragment nie brzmi zachęcająco, ale zawarta jest w nim intryga, czy akcja tocząca się praktycznie cały czas wokół łóżka i 2 osób może być ciekawa? I czy tak opisana podręcznik jest skierowana do nimfomanów?


„Gra Geralda” pozwala zajrzeć do psychiki kobiety, zawiera poruszające opisy chwili bólu, bezradności, walki ze sobą, swoimi słabościami i dawnymi urazami. Chwile zagrożenia ukazują jak człowiek myśli o sobie, swojej przeszłości a w pierwszej kolejności to do czego jest zdolny instynkt samozachowawczy i czy człowiek czasem nawet i o nim nie zapomni?


Jakie jest zakończenie? To pozostawiam ocenie czytelnikom, których liczba mam nadzieję po lekturze tej krótkiej zachęty, wzrośnie.


Z ciekawostek warto na koniec wspomnieć, iż to dzieło uczyniło z autora twórcę jednej ze współczesnych powieści feministycznych.