babylon bierz nagrody co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy „Babylon A.D.” - bierz nagrody

Słownik: Toorop jako najemny żołnierz brał udział w niejednej walce i przeżył wojny, które od początku XXI wieku dokonały spustoszeń na całym świecie.
Definicja: Rządząca Europą Wschodnią mafia powierza mu delikatną misję – musi przewieźć z Rosji do Nowego Jorku tajemniczą dziewczynę o imieniu Aurora
i przekazać ją w ręce pewnego potężnego zakonu…„Babylon A.D.” to, jak mówi sam jego producent Ilan Goldman, video międzynarodowy, w którego realizację zaangażowani byli zarówno twórcy kina europejskiego, jak i amerykańskiego. Świadczy o tym już sam dobór obsady – w filmie zobaczyć można zarówno gwiazdę amerykańskiego kina – Vina Diesla, czołowych aktorów francuskich kina jak Gérard Depardieu, Charlotte Rampling czy Lambert Wilson, jak i urodzoną w Malezji Michelle Yeoh znaną pomiędzy innymi z produkcji „Mumia 3”, „Wyznania gejszy” i „Przyczajony tygrys, ukryty smok”.


video powstał przy współfinansowaniu ze strony Studio Canal, Canal+ i M6, a jego dystrybucją poza Europą zajmie się 20th Century Fox. Całkowity budżet produkcji wyniósł 60 mlnów euro. Na planie nie obyło się jednak bez przeszkód – największą z nich okazał się brak śniegu wywołany wyjątkowo łagodną, najcieplejszą od 200 lat zimą w Pradze.


„Babylon A.D.” nie to jest jego pierwszym filmem Kassovitza wyprodukowanym poprzez Ilana Goldmana, współpracowali oni już gdyż przy realizacji „Purpurowych rzek” w 2000 roku. Jak twierdzi sam Goldman do pracy z takimi reżyserami jak Mathieu Kassovitz, czy Olivier Dahan (reżyser między innymi głośnego filmu „Niczego nie żałuję – Edith Piaf” z nagrodzoną Oskarem Marion Cotillard) skłania go fakt, że tworzą oni „kino autorskie skierowane do szerokiego grona odbiorców. Mają coś do powiedzenia szerokiej publiczności”. Oprócz tego Goldam wiedział, iż powieść Danteka od dawna fascynuje Kassovitza i dlatego zgodził się pomóc mu w zrealizowaniu jej adaptacji.

Jak mówi: „W Babylon A.D. pojawiają się tematy, które mnie pasjonują, w pierwszej kolejności sprawa wiary. Dla wielu osób istotne jest, aby w coś wierzyć. Jednak w gruncie rzeczy tymczasem niektórzy posługują się wiarą, aby pokrzepić duszę, inni chcą z niej uczynić dochodowy biznes. Ciekawe dla mnie było uczestniczyć w produkcji filmu, który obnażałby to zdarzenie (…)”

Mimo iż początkowo wybór Vina Diesla do roli Tooropa był dla niego zaskakujący, jest przekonany, iż była to dobra decyzja, a „grana poprzez niego postać jest bardzo poruszająca: z jednej strony szorstka, początkowo zamknięta w sobie, która etapowo otwiera się”Z okazji premiery mamy dla naszych czytelników 10 zbiórów promujących video. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie - kto gra główną rolę w filmie? Odpowiedzi wysyłamy na adres - beata.parchem w tytule maila wpisując "Babylon".

Sponsorem nagród w konkursie jest dystrybutor filmu - spółka Vision.