medale policjantów co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Medale dla policjantów w amerykańskim Orlando

Słownik: W trwających jeszcze w Orlando na Florydzie Mistrzostwach Świata Policjantów i Strażaków śląscy policjanci zdobyli dotychczas pięć medali.
Definicja: Brąz w biegu na 10 km wywalczył Janusz Miketa z komendy miejskiej Policji w Częstochowie, z kolei aż cztery złote krążki w pływaniu przywiezie ze sobą do państwie Tadeusz Stuchlik, komendant komisariatu I w Zabrzu.

Jeszcze do 25 sierpnia potrwają Mistrzostwa Świata Policjantów i Strażaków. W tym roku mundurowi konkurują ze sobą w Orlando na Florydzie. W Mistrzostwach udział bierze ok. 10 tys. reprezentantów policji, straży pożarnych, straży granicznych i innych służb mundurowych z całego świata.

Pierwsze igrzyska odbyły się w roku 1985 w San Jose w stanach zjednoczonych ameryki. Polscy policjanci starują już po raz trzeci. W 2005 roku w Kanadzie wywalczyli oni 26 medali, a w 2007 roku w Australii 25 krążków, zajmując 7 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

W tym roku, z uwagi na ograniczone środki finansowe, reprezentacja polskich policjantów liczy jedynie trzy osoby:

Tadeusz Stuchlik, komendant komisariatu I w Zabrzu,
Janusz Miketa z KMP Częstochowa,
Janusz Królikowski z KRP Warszawa VII.

Trzeciego dnia zawodów - 18 sierpnia - odnotowaliśmy pierwszy efekt. Janusz MIKETA zdobył brązowy medal w biegu na 10 km.
20 sierpnia to następne, tym wspólnie w najwyższym stopniu pożądane krążki, wywalczył Tadeusz STUCHLIK. Zdobył on aż cztery złote medale w pływaniu. Konkurencja była bardzo spora, bo w zawodach pływackich startowało ok. 200 zawodników z kilkunastu państwoów świata.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i czekamy na dalsze sukcesy.