plaster ranie czyli trendy co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Plaster na ranie, czyli trendy ubranie

Słownik: Skaleczyłeś się? To świetnie! Możesz z dumą paradować z plastrem opatrunkowym, być może uchodzić będziesz za supermodnego
Definicja: Nie jestem pasjonatem mody i nie śledzę na bieżąco trendów w niej obowiązujących. Nie oznacza to, iż ubieram się w worki po ziemniakach, czy także przywdziewam szaty z minionej epoki, lecz taka ciekawostka musi zwrócić uwagę największego nawet laika. Otóż w Stanach Zjednoczonych zapanowała dość osobliwa i niekonwencjonalna moda, polegająca na wykorzystywaniu zwyczajnych plastrów opatrunkowych - jako elementu ubioru.

Modę na noszenie plastrów, z powodzeniem lansuje brazylijski projektant - Alexandre Herchovitch. Wpadł on na pomysł przyozdabiania ich w różnego rodzaju wzory i motywy.
Amerykanom takie akcesorium mody przypadło chyba do gustu, bo szybko przybywa mu zwolenników. Co prawda, Herchovitch nie jest prekursorem nowego trendu, ponieważ przed nim lansu opatrunków próbował jeszcze Marc Jacobs - również projektant. Jednakże ten, sprzedawał plastry ozdobione wymyślonymi poprzez siebie napisami. No cóż, można aby powiedzieć - jaki państwo, taka moda. Jednym wyrazem - kicz.

lecz zaprzeczy tej tezie postać Fabiana Seiberta. Ten niemiecki stylista posunął się jeszcze dalej, i oprócz plastrów ozdabia również... bandaże! Z tym, iż zamiast grafiki, wzorów czy pospolitych napisów, ozdabia je... kryształkami Svarovskiego. Może więc rysuje się szansa ekspansji rodzimego Viscoplastu, ponieważ plastry to on produkuje niczego sobie