zespół karolina autosport co to jest
Definicja: zawodników z Polski i zagranicy słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Zespół Karolina Autosport przed VII, VIII rundą WSMP

Słownik: Po emocjach związanych ze startem Karoliny Czapki w Poznaniu w ostatni weekend lipca przyszedł okres na następny ekscytujący występ w gronie zawodników z Polski i zagranicy.
Definicja: W dniach 22 – 24 sierpnia br. rozegrane zostaną kolejne dwie eliminacje Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. VII i VIII runda tego cyklu odbędzie się w Piestanach (Słowacja) na torze wytyczonym na miejscowym lotnisku.

Karolina Czapka jako jedyna ze startujących tam w tym roku Polaków miała już okazję jeździć na tym torze. W zeszłym roku podwójnie plasowała się tu na drugim miejscu w klasie do 2000 ccm. Obecnie w klasyfikacji generalnej Dywizji 4 do 3500 ccm „Kaja” znajduje się na drugim miejscu, tracąc 6 pkt.ów do lidera – Adama Gładysza. Nie będzie to na pewno łatwa rywalizacja, gdyż – poza specyficznym torem – dodatkową przeszkodę może stanowić liczna i mocna kwota kierowców z zagranicy. Słowackie eliminacje będą gdyż również zaliczane do Mistrzostw Europy Strefy Centralnej, Mistrzostw Słowacji. Karolina Czapka za kierownicą Renualt Megane Trophy w którym stosowany jest olej marki Castrol, rozpocznie zmagania w VII i VIII rundzie WSMP w piątek od treningów wolnych. W sobotę przed południem odbędą się kwalifikacje, a o godzinie 15.00 wystartuje pierwszy wyścig na dystansie 12 okrążeń. Drugi bieg Dywizji 4 pow. 2000 ccm – poprzedzony oczywiście kwalifikacjami – rozegrany zostanie w niedzielę o godz. 17.00 i będzie ostatnim wyścigiem weekendu.

Karolina Czapka: - Tor w Piestanach jest bardzo specyficzny, podobny do tego w Kamieniu Śląskim. Można nawet pokusić się o porównanie go do torów ulicznych. Nawierzchnia na tym obiekcie nie jest taka równa, jak na normalnym torze. Proste między licznymi szykanami są bardzo szybkie. Są tam również bardzo zdradliwe szykany, na których trzeba mocno dohamowywać. Każdy błąd, nie zmieszczenie się w nich znaczy właściwie koniec wyścigu dla danego zawodnika. Przez wzgląd na tym same wyścigi – podobnie jak i przedmiot – będą specyficzne i ciężkie do wygrania, lecz liczę na to, iż będzie bardzo fajnie i sympatycznie. W zeszłym roku na odbywających się tam zawodach panował wspaniały klimat, pojawiło się bardzo wielu kibiców, a do tego organizacja była świetna. Myślę, iż w tym roku będzie tak samo, może nawet lepiej. Renault to bardzo nisko zawieszony samochód, więc na takim torze jak ten w Piestanach mogą pojawić się pewne problemy, lecz wydaje mi się, iż mechanicy zespołu Karolina Autosport staną na wysokości zadania i z pewnością sobie poradzą. Po zeszłym sezonie przekonałam się, iż nie ma rzeczy niemożliwych. W wyścigach samochodowych tak sporo zależy od szczęścia albo od pecha, iż wszystko może się wydarzyć. Rywalizacja w WSMP nadal trwa, a tytuł jest nadal w moim zasięgu.

regulacja D4 do 3500 ccm przed VII i VIII rundą WSMP (pierwsza trójka)

1. Adam Gładysz 13 punkt
2. Karolina Czapka 7 punkt<<
3. Marcin Gładysz 4 punkt<<<<
4. Mieczysław Błaszczyński 4 pkt