nacjonaliści oławy co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Nacjonaliści z Oławy

Słownik: Na terenie naszej Ojczyzny działają nieformalne (można aby rzec: amatorskie) grupy narodowo-radykalne, które dopiero stawiają pierwsze kroki.
Definicja: Narodowcy znani i nieznani

Chyba każdy szanujący się Polak słyszał o organizacjach prawicowo-nacjonalistycznych, działających na terenie naszej Ojczyzny. Takie stowarzyszenia, jak Młodzież Wszechpolska czy Obóz Narodowo-Radykalny mają własne siedziby w wielu miastach, a ich członkowie marzą o utworzeniu tak zwany Wielkiej Polski (potężnego, rozległego, suwerennego, autorytarnego państwa). ONR ściśle współpracuje z Narodowym Odrodzeniem Polski, które jest jedną z niewielu partii o charakterze głęboko nacjonalistycznym i tercerystycznym. Warto jednak wiedzieć, że nie to są jedyne w Polsce organizacje narodowo-radykalne. Na terenie naszej Ojczyzny działają również ekipy nieformalne (można aby rzec: amatorskie), które dopiero stawiają pierwsze kroki. Założyciel i Przywódca jednego z takich ugrupowań, 15-letni Adrian z Oławy, poprosił mnie o napisanie tego artykułu.


Adrian Krystian Koprowski - harcerz z charakterem

Adriana Krystiana Koprowskiego poznałam za pośrednictwem jednego z najpopularniejszych polskich portali internetowych. Od razu rzucił mi się w oczy Jego młodzieńczy entuzjazm, jasno określone poglądy i wiara w wyznawane wartości. Chłopak jest dumnym członkiem Związku Harcerstwa Polskiego, dzięki któremu - jak sam twierdzi - może wyrażać własne uczucia patriotyczne. Jedno z Jego ulubionych haseł brzmi "Oprócz mózgu mam także rozum" (racjonalizm Adriana jest tak głęboki, iż kompletnie odrzuca wiarę w Boga i w miłość!). Koprowski uważane jest za skrajnego prawicowca, nieustannie przypomina o swym sprzeciwie wobec socjalizmu, komunizmu, nazizmu, liberalizmu i tego typu ideologii. Młodzieniec chętnie słucha muzyki, głównie zespołów Honor, Budka Suflera, Perfect i Konkwista 88. Sam o sobie pisze: "Raczej nie chętnie chodzę do szkoły za to bardzo dobrze się uczę". W przyszłości chciałby zostać politykiem, a również policjantem, specjalizującym się w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej. Studia? Adrian wybrał już konkretny kierunek - historię Polski.


Skąd się biorą... organizacje narodowo-radykalne?

W 2007 roku A.K.K. został pobity poprzez osobę narodowości romskiej ("Znam cygana który mnie pobił lecz tylko z widzenia,zaczepił mnie dla tego iż do jakiś gnojków co mnieli po 7,8 lat powiedziałem do nich iż jak jeszcze raz będa palić ogniska no i właśnie zato zosta zostałem pobity.Moj tata opierdolił go lecz to nic nie pomogło,dzisiaj spróbował ponownie napaść mnie w klakce"). To przykre doświadczenie bezpośrednio popchnęło Go do założenia własnej, nieformalnej ekipy narodowo-radykalnej LN ZOS CREW (Liga Norymberska Zmotoryzowane Oddziały Szturmowe CREW*). Powodów, dla których powstała organizacja, było jednak więcej. Adrian: "Liga Norymberska powstała 1.09.2007 roku w odpowiedzi na to iż został podpisany pakt o nazwie RIBBENTRYP który obalił organizację K.S.Z i 16 Drużynę Harcerską "Eureka" (...) Pakt Ribbentryp został podpisany w maju 2006 podpisany między 18 Drużyną Harcerską "Feniks"a uczniami mojej szkoły (...). K.S.Z(Komunistyczne Siły Zbrojne) polegało na tym by przekonać ludzi do komunizmu i zwalczać nazizm.Ribbentryp dokuczył nam poprzez to iż K.S.Z się rozpadł i 16 Dh "Eureka"do której nalezałem przestała istnieć (...). Jeszcze od czasów K.S.Z naszą ideologią był komunizm czego żałujemy.Dawniej popieraliśmy komunizm z czego był to niedobry wybór".

Na czym bazuje działalność LN ZOS CREW? Kto należy do tego ugrupowania? Jakie są jego osiągnięcia? "Akcji jak narazie nie przeprowadzaliśmy. lecz są sukcesy organizacja ta cieszyła się sporą popularnością na portalu nasza-klasa.Członkami mojej organizacji są Adrian Krystian Koprowski, Jacek T., Paweł J. i przyjaciele którzy nam pomagają Fischoeder i Wiatrak( to są tylko pseudonimy).Zero porażek" - opowiada A. K. Koprowski.


Uzdrowić Oławę!

Liga Norymberska zajmuje się nie tylko sprawami polityczno-ideologicznymi, . lecz również tymi, które dotyczą zwyczajnych ludzi. Jak twierdzi Założyciel organizacji, problemem jednego z oławskich osiedli jest wysoka przestępczość. Pogróżki, demolowanie mienia publicznego, picie alkoholu w cudzych klatkach schodowych - to patologie, przeciwko którym protestuje Adrian. Podobno policja i władze miejskie nie reagują na sygnały od zdesperowanych mieszkańców dzielnicy. Koprowski uważa, że mieszkańcy Oławy nie powinni czekać na cud, tylko wziąć sprawy w własne ręce. Skoro służby porządkowe funkcjonują niepoprawnie, obywatele muszą działać we własnym zakresie.


LN ZOS CREW w wirtualnej rzeczywistości

LN ZOS CREW posiada swoją stronę internetową, która zawiera treści o charakterze nacjonalistycznym. Witryna jest dość skromna, . lecz utrzymana w szerokiej gamie barwnej. Wiadomości na temat Oławy i jej problemów, ciekawe ilustracje, filmiki z serwisu Youtube.com - to wszystko można znaleźć na oficjalnej stronie organizacji. Witryna zawiera również ciekawe linki, na przykład do stron ONR i NOP. Jest nawet odnośnik do strony Uwaga.onet.pl, nazwanej złośliwie "Bajkami z tysiąca i jednej nocy".


"Nie jesteśmy neonazi!"

Liga Norymberska, a właściwie jej Przywódca, słynie z propagowania oryginalnych, antylewicowych haseł. Część fraz zawiera przedmioty komiczne ("Lewica do śmietnika"), inne nawiązują do znanych sloganów reklamowych ("LiD jest niedrogi"). Adrian Krystian Koprowski jest inteligentnym, "charakternym" młodzieńcem, który posiada dużą - jak na Jego wiek - wiedzę o społeczeństwie. "Rasizm to głupota i należy to karać (...) Jestem harcerzem ZHP a harcerstwo jes otwarte dla każdego w harcerstwie może być każdy bez względu na kolor skóry. Na moim osiedlu mieszka czarnoskóra rodzina i nie raz prosili mnie o pomoc,więc im pomogłem. Nie jestem rasistą i nie dyskryminuję nikogo" - pisze Założyciel LN ZOS CREW. Mimo tak jednoznacznych deklaracji, Adrian bywa niesłusznie posądzany o... nazizm! "Ja jestem normalnym harcerzem . lecz jak ktoś mi zarzuca Neonazizm to ma chyba coś z głową. Ja należę do normalnej drużyny harcerskiej tylko iż my nosimy numerek 2 i nazwę in Adama Mickiewicza.i nie jesteśmy neonazi" - zapewnia młody Narodowiec. "Byłem szykanowany i zastraszany poprzez neonazistów.I co miał bym teraz ich naśladować?" - pyta retorycznie.


Tylko dla wytrwałych

A. K. Koprowski to człowiek o bardzo kontrowersyjnych poglądach. Wystarczy wspomnieć o tym, iż jest On zagorzałym przeciwnikiem... Caritasu! Niestety, 15-latek i Jego organizacja płacą nieraz wysoką cenę za własną działalność. Adrian: "W szkole jestem dyskryminowany poprzez przewarzająca część.Właśnie poprzez to iż jestem harcerzem,za to iż otwarcie mówię o miłości do ojczyzny, iż prawdziwy Polak powinien dbać o dobro ojczyzny. Uczniowie szkoły do której chodzę niemają szacunku dla godła,dla flagi i hymnu narodowego". Szykany ze strony rówieśników to "mały pikuś" w porównaniu z innymi problemami A.K.K. "Raz prawie bym został pobity poprzez grupkę nazi-skinów za to , iż szedłem z biało-czerwoną-opaską na prawej ręce" - zwierza się Koprowski, . lecz na pocieszenie dodaje: "Jestem idealny z historii polski z całej szkoły a mój nauczyciel powiedział , iż z przedmiotu historii Polski przewyższam szkołę zawodową". Warto wiedzieć, że Adrian jest również obrońcą życia ludzkiego, antyfeministą i antykapitalistą: "Moim zdaniem kara śmierci i eutanazja to przestępstwo (...) Feminizm powinien być tępiony,kapitalizm tak samo".


Serdeczności

Lidze Norymberskiej Zmotoryzowanym Oddziałom Szturmowym CREW mogę jedynie życzyć nieustannego rozwoju i owocnej działalności. Z kolei Adrianowi Krystianowi Koprowskiemu - mojemu serdecznemu Przyjacielowi z Internetu - życzę wytrwałości, odwagi i zwycięstwa w walce o Ogromną Polskę. Oby Jego znajomi przejrzeli na oczy i zrozumieli, że LN ZOS CREW nie ma nic wspólnego z neonazizmem. Życzę A.K.K. dalszych efektów w nauce, ukończenia wymarzonych studiów i udanej kariery polityczno-policyjnej. Trzymajmy kciuki za 15-letniego Nacjonalistę z Oławy i Jego dzielną Drużynę!

------------------------------------------------------
* Angielskie wyraz "crew" znaczy załogę.