kupiłem sobie ciągnik co to jest
Definicja: wychodząc naprzeciw gospodarzom, ubezpieczają wszystkie bez wyjątku maszyny pracujące w.

Czy przydatne?

Co znaczy Kupiłem sobie ciągnik

Słownik: Zakup urządzeń rolniczych to wciąż dla rolnika bardzo kosztowna inwestycja, coraz więcej z nich decyduje się na ten krok. Towarzystwa ubezpieczeniowe wychodząc naprzeciw gospodarzom, ubezpieczają wszystkie bez wyjątku maszyny pracujące w gospod
Definicja: Kupując nowe maszyny rolnicze trzeba liczyć się z wydatkiem od kilkudziesięciu do kilkuset tys. złotych. Ponadto z racji na specyfikę wykonywanej pracy i gabaryty, urządzenia te narażone są na częste awarie i wypadki. Rolnicy zdają sobie jednak sprawę, iż wszelakie środki zainwestowane w sprzęt rolniczy zwracają wydatki inwestycji przez oszczędność czasu pracy jak i podniesienie efektywności gospodarstwa.

Mechanizacja za kasę z Unii

Coraz więcej gospodarstw inwestuje w nowy sprzęt albo bierze go w leasing. Temu procesowi sprzyja strumień pieniędzy płynący z UE. W Programie Rozwoju Regionów Wiejskich na lata 2007 – 2013 znajdą się kapitał na wsparcie młodych rolników, przetwórstwo i modernizację istniejących gospodarstw. Warunkiem skorzystania z programu przy zakupie maszyn rolniczych będzie posiadanie 50% wkładu własnego. Zwrot może sięgnąć nawet 75%.Unijne dopłaty przeznaczone na modernizację gospodarstw rolnych, preferencyjne kredyty rolnicze, dopłaty obszarowe i produktowe i programy skierowane do młodych rolników sprawiają, iż polskich rolników jest wreszcie stać na zakup drogich maszyn. Nowym trendem jest kupowanie ciągników poprzez gospodarstwa rodzinne, do 100 ha, które inwestują mniejsze maszyny – adekwatne do ich potrzeb. Dużą grupę klientów stanowią również młodzi rolnicy, którzy mieli do czynienia z nowoczesnymi ciągnikami pracując w zagranicznych gospodarstwach.
Wypadek to częsty sytuacja
Współczesne traktory są naszpikowane elektroniką, mają klimatyzowane i wyciszane kabiny na zawieszeniu pneumatycznym, samoregulujące się fotele, automatyczne skrzynie biegów, komputerowe programowanie funkcji i tak dalej Niektóre modele są zaopatrzone nawet w geopozycjonowanie, autonawigacje i lodówkę. Chociaż maszyny rolnicze są bardzo drogie i coraz nowocześniejsze nadal ich użytkowanie wiąże się z wysokim ryzykiem. To są ciężkie pojazdy, które poruszają się wolno i zajmują wiele miejsca. To powiększa prawdopodobieństwo wypadków, w szczególności na wąskich, polskich drogach. Jednak największym wrogiem maszyn rolniczych jest ogień, najczęściej wyłączający maszynę z dalszej eksploatacji. W czasie robót polowych regularnie dochodzi do zaprószenia ognia w wyniku zbytniego nagrzania silnika, zatarcia sprzęgła, czy uszkodzenia młockarni w kombajnie zbożowym czy wyrzucenia niedopałka papierosa z przejeżdżającego samochodu. Niekoniecznie taki wypadek musi oznaczać dla rolnika klęskę finansową, jeśli przedtem zatroszczy się on o odpowiednie ubezpieczenie maszyny. W razie wystąpienia szkody polegającej na utracie, ubytku wartości na skutek jego zniszczenia, uszkodzenia albo zaginięcia towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca odszkodowanie.


Autocasco dużego formatu

Ubezpieczenie autocasco chroni przed utratami materialnymi związanymi z użytkowaniem samochodu. W pierwszej kolejności zapewnia odszkodowanie za auto, jeżeli zniszczy je albo uszkodzi sam właściciel albo osoba przezeń uprawniona do prowadzenia pojazdu. Podobnie działa specjalne ubezpieczenie „agrocasco” zapewniające rolnikowi pełne zabezpieczenie przed zdarzeniami losowymi, zarówno w trakcie przechowywania maszyny w obrębie gospodarstwa rolnego i prac polowych, przejazdu z pola do domu, użytkowania maszyn do transportu płodów rolnych. Tylko, iż w tym przypadku ryzyko szkody jest znacząco większe niż w razie samochodów osobowych, a i utraty są proporcjonalnie większe. Ochroną ubezpieczeniową objęte są zwyczajowo takie zdarzenia jak: wypadek, pożar, wybuch, uderzenie pioruna, huragan, obsuwanie się ziemi, zalanie, powódź, grad, lawina, deszcz nawalny a nawet upadek statku powietrznego. Dodatkowo można ubezpieczyć maszyny rolnicze od ryzyka kradzieży i rabunku.
- W ramach Agrocasco można ubezpieczyć wszystkie maszyny pracujące w gospodarstwie rolnym i wykorzystywane do celów rolnych na moment 12 miesięcy albo krótszy, na przykład na czas żniw – mówi Andrzej Janc dyrektor biura ubezpieczeń i reasekuracji do spraw ubezpieczeń rolnych w Ekipie Concordia.
  • Dodano:
  • Autor: