rozbita grupa zajmująca co to jest
Definicja: zajmującej się kradzieżami tirów z terenu Polski i Niemiec słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Rozbita grupa zajmująca się kradzieżami tirów

Słownik: Współpraca policjantów z KWP z Gdańska i policjantów z Gdyni, Bydgoszczy i Poznania doprowadziła do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami tirów z terenu Polski i Niemiec.
Definicja: Funkcjonariusze ustalili członków ekipy i sposoby działania sprawców. Efektem ich wielomiesięcznej pracy jest zatrzymanie 6 sprawców i odzyskanie ciągników siodłowych wartych ponad 680 tys. zł.Od marca do sierpnia br. policjanci z komend wojewódzkich w Gdańsku i Poznaniu, gdyńskiej komendy miejskiej i Centralnego Biura Śledczego Zarząd w Bydgoszczy zatrzymali 6 sprawców kradzieży tirów. To mężczyźni w wieku od 25 do 53 lat.

Wobec 3 z nich sąd już zastosował tymczasowy areszt. Funkcjonariusze odzyskali 3 ciągniki o wartości ponad 680 tys. zł.ekipa działała od grudnia 2007 roku. Jej członkowie jeździli po całym państwie i szukali tirów zaparkowanych na niestrzeżonych parkingach. Następnie wykorzystywali nieobecność kierowcy i kradli pojazd. Łup odsprzedawali paserom, a jeżeli tir wypełniony był towarem sprzedawali go we własnym zakresie.Szajka działała również w pobliżu niemieckiej granicy. Kradzione stamtąd tiry przewożono na teren Polski.41-letni przywódca ekipy został zatrzymany wraz z dwoma kompanami w poniedziałek wieczorem. Mężczyźni wpadli w ręce policji w Wielkopolsce w miejscowości Rychwały. Przyjechali oplem astra w miejsce ukrycia skradzionego w nocy ciągnika siodłowego o wartości 220 tys. zł. W ich aucie funkcjonariusze znaleźli 7 urządzeń wykorzystywanych do siłowego pokonywania zabezpieczeń samochodowych tak zwany łamaki i rzeczy pochodzące ze skradzionego tira. Policja wystąpiła z wnioskiem czasowe aresztowanie sprawców.Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Za udział w zorganizowanej ekipie przestępczej grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za zarządzanie nią sankcja wzrasta do lat 8.Zatrzymani mężczyźni mogą mieć na swoim koncie kilkanaście innych kradzieży tirów. Kwestia jest rozwojowa, policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.


źródło KWP Gdańsk