ukradł nawet gołębie co to jest
Definicja: Gdyńscy policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali 33-latka, który włamywał się do.

Czy przydatne?

Co znaczy Ukradł nawet gołębie

Słownik: Gdyńscy policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali 33-latka, który włamywał się do altanek działkowych.
Definicja: Kradł wszystko, co było pod ręką. Jego łupem padły nawet 4 gołębie. Wyleciały z torby sprawcy w trakcie pościgu. W mieszkaniu Stanisława K. policjanci znaleźli kilkaset elementów pochodzących najprawdopodobniej z włamań.

Mężczyzna "wpadł" w poniedziałkową noc. Policjanci z Gdyni prowadzili nocne działania na terenie ogródków działkowych, gdzie w ostatnim okresie czasu odnotowano sporą ilości włamań do altanek. Patrolując jedną z alejek działkowych, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać i porzucili trzymane w rękach torby.

Funkcjonariusz z Karwin zatrzymał jednego z uciekających mężczyzn. W porzuconych poprzez złodziei torbach były elementy pochodzące z kradzieży dokonanych tej nocy. Z jednej z nich wyleciały 4 gołębie przedtem ukradzione z gołębnika.

W mieszkaniu zatrzymanego policjanci znaleźli kilkaset różnego rodzaju elementów pochodzących najprawdopodobniej z włamań do altanek. Były to między innymi: elektronarzędzia, narzędzia ogrodnicze, piły, radia, telewizor, śrubokręty i części hydrauliczne. Amator cudzej własności nie pogardził nawet kłódkami.

Jak ustalili policjanci szacunkowa wartość odzyskanego mienia wynosi kilka tys. złotych. Teraz śledczy ustalają osoby, do których mogą należeć znalezione elementy.

Stanisław K. przyznał się do kilku włamań. Okazało się, iż był już przedtem notowany poprzez policję. Teraz przebywa w areszcie. Policja będzie wnioskować o czasowe aresztowanie włamywacza.

Za kradzieże z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Personalia drugiego ze sprawców znane są policji. Jego zatrzymanie jest kwestią czasu.

źródło: KWP Gdańsk