siatkarscy mtrzowie co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Siatkarscy mistrzowie i moc pozytywnej energii na plaży w Sopocie

Słownik: Już w najbliższy weekend w Sopocie odbędzie się finałowy turniej Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn.
Definicja: Impreza zgromadzi 24 idealne polskie pary, a nowego Mistrza Polski poznamy w niedzielę 10. sierpnia. Wstęp na zawody jest bezpłatny. ENERGA, głównym sponsor całego cyklu, przygotowała dla plażowiczów i kibiców siatkówki sporo atrakcyjnych niespodzianek.

W dniach 8-10 sierpnia w Sopocie przy plaży w Łazienkach Północnych (400 m na zachód od molo), odbędzie się ogromne siatkarskie święto - finał Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. W turnieju wystartują 24 pary z najwspanialszym majątkiem pkt.ów rankingowych, zgromadzonych w czasie wszystkich poprzednich tegorocznych eliminacji mistrzostw.

Zawody w piątek i sobotę rozpoczną się o 9-tej rano i potrwają do ok. 20-tej pierwszego dnia i 18-tej drugiego. W niedzielę piłka w grze od 10.30 do 16-tej. Tego także dnia odbędą się mecze finałowe, które wyłonią Mistrzów Polski 2008!

Show na plaży i atrakcje ENERGI

Na sopockiej plaży stanie miasteczko siatkarskie, z 3 boiskami, trybunami na 1200 osób, sceną, stoiskami sponsorów i namiotami organizacyjnymi. Dla plażowiczów i kibiców siatkówki ENERGA przygotowała sporo atrakcyjnych niespodzianek. Na terenie zawodów będzie specjalna strefa dla dzieci, w której przez gry i zabawy o profilu siatkarskim ten sport jest popularyzowany wśród najmłodszych. Tam także odbywać się będzie edukacyjna gra energetyczna dla dzieci i będzie można bawić się na trampolinie i bramce pneumatycznej. Na uczestników zabaw i publiczność czekają praktyczne upominki, które umilą wakacyjny wypoczynek na plaży.

Dodatkowo kibiców zagrzewać będą do dopingu kabareciarz Bartek Brzeskot, i komentator sportowy Maciek Grudziński. W przerwach meczy taneczne show zaprezentują cheerleaderki z poznańskiego zespołu Metrum i Mistrzynie Polski Cheerleaders 2007 i uczestniczki tegorocznych Mistrzostw Europy - zespół Maxi Energa (które na co dzień dopingują koszykarzy Energa Czarni Słupsk, a również narodową reprezentację w piłce nożnej).

Siatkarscy mistrzowie w akcji

Zawody te będą rozgrywane systemem podwójnych eliminacji, a więc tak zwany brazylijskim. Jego zaletą to jest, iż dopiero druga porażka eliminuje z udziału w turnieju. Mistrzem Polski 2008 zostanie para, które zawody finałowe wygra.

Wśród par, które będą walczyć w Sopocie o złoty medal są pary kadrowiczów, trenujące na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego: Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek ( aktualnie najwyżej utytułowana polska para, zdobywcy 5. miejsca na Mistrzostwach Europy Seniorów) i Tomasz Sińczak i Rafał Szternel (między innymi Wicemistrzowie Świata do lat 21 w 2006 roku). Na boisku pojawi się także ((między innymi bardzo doświadczony Damian Lisiecki (3-krotny Mistrz Polski), w parze z Dominikiem Witczakiem (Mistrz Polski 2006), Michał Krymarys (Mistrz Polski 2006) i Krzysztof Orman (brązowy medalista na MŚ U 21w 2006 r.). O tytuły będzie także walczył srebrny medalista z ubiegłego roku Patryk Fogel, w parze z Tomaszem Wieczorkiem. w czasie finałów będzie można również podziwiać najwyższego polskiego siatkarza Marcina Nowaka (w duecie z Radosławem Bałabańskim), który w zeszłym roku wywalczył brąz. Niestety nie pojawią się obrońcy tytułu sprzed roku, Kuba Szałankiewicz i Michał Kądzioła, którzy bronią złotego medalu w Mistrzostwach Europy do lat 20 we Włoszech.

między zawodników z turnieju finałowego zostanie rozdzielona pula nagród o łącznej wartości 50.000 zł i wręczone będą puchary, medale i nagrody rzeczowe od sponsorów.

Zawody w ramach eliminacji tegorocznych mistrzostw siatkówki plażowej mężczyzn odbywały się w kurortach na nadbałtyckich plażach (Niechorze, Świnoujście, Łeba, Ustka, Ustronie Morskie). Mecze rozpoczynały się w piątek rano i trwały do niedzielnego popołudnia, do rozegrania meczy finałowych. Turnieje eliminacyjne były rozgrywane systemem podwójnych eliminacji, a więc tak zwany brazylijskim, co znaczy, iż drużyna, która przegra 2 mecze - odpada. W turnieju eliminacyjnym startuje 16 drużyn, z czego 8 będzie rozstawionych na podstawie pkt.ów rankingowych przyznawanych poprzez Polski Związek Piłki Siatkowej za wyniki w wcześniejszych zawodach. Pozostałe 8 miejsc wyłaniają kwalifikacje, które rozgrywane są w piątki.

Sponsorami głównymi zawodów, podobnie jak rok przedtem, są spółka Energa i marka Żywiec. Patronami medialnymi są Radio Zet, Polsat Sport i portal Wirtualna Polska. Z imprezy stosunki na żywo będzie pokazywać kanał Polsat Sport: w sobotę i w niedzielę w godzinach 12-16. Wszystkie wiadomości są także dostępne na oficjalnej stronie zawodów www.siatkowkaplazowa.pl