muzyka radosnej stronie życia co to jest
Definicja: prestiżowych wydarzeń muzycznych tego lata w Polsce. W tym roku festiwal będzie także.

Czy przydatne?

Co znaczy Muzyka po radosnej stronie życia!

Słownik: Już 22 i 23 sierpnia ponad 20 000 fanów codziennie weźmie udział w Coke Live Music Festival – jednym z największych i w najwyższym stopniu prestiżowych wydarzeń muzycznych tego lata w Polsce. W tym roku festiwal będzie także zawierał przedmiot edukacji
Definicja: Triumfujące na listach przebojów międzynarodowe gwiazdy, idealne polskie zespoły, DJ-e i zwycięzca drugiej edycji Coke Live Fresh Noise. Łącznie ponad 30 wykonawców, 30 godz. muzyki, trzy sceny muzyczne - Scena Główna, Coke Stage i Burn Stage, pole namiotowe dla ponad 5000 osób, miasteczko festiwalowe, a w nim między innymi namiot szalonej rekreacji - Coke Clinic, a nawet plaża w środku miasta - te i sporo innych atrakcji czekają na uczestników tegorocznego Coke Live Music Festival.

Sponsorowany poprzez Coca-Cola festiwal z roku na rok staje się coraz popularniejszy i jest wymieniany jako jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń roku. „Planując festiwal, braliśmy pod uwagę te obszary na polskiej scenie muzycznej, które jeszcze nie zostały zagospodarowane. Powiodło się nam utworzyć unikalne na skalę Polski przedsięwzięcie z obszaru muzyki popularnej i współczesnego brzmienia” - powiedział Wojtek Dubasiewicz z Coca-Cola Poland Services, odpowiedzialny za program muzyczny.

efekt wybranej poprzez Coca-Cola strategii marketingowej potwierdza zwiększająca się z roku na rok frekwencja na festiwalu - w ubiegłym roku pojawiło się na nim aż 20 000 osób. W tym roku organizator (agencja Alter Art) spodziewa się ich więcej, obserwując duże zainteresowanie festiwalem wśród uczestników i mediów.

Coke Live Music Festival jest kulminacyjnym elementem programu muzycznego spółki Coca-Cola „Muzyka po radosnej stronie życia". „Z analizy zeszłorocznych badań marketingowych wynika, iż CLMF jest już postrzegany jako niezależna marka, która cieszy się wysoką rozpoznawalnością w swojej ekipie docelowej. CLMF został zaakceptowany poprzez młodych ludzi jako dobry mainsteamowy festiwal, który przyciąga publiczność nie tylko gwiazdami, lecz w pierwszej kolejności unikalną atmosferą” - powiedział Wojtek Dubasiewicz. Integralną częścią strategii muzycznej spółki jest również projekt Coke Live Fresh Noise – program muzyczny Coca-Coli skierowany do początkujących muzyków.

Aktywności sponsoringowej Coca-Coli towarzyszą inne działaniami marketingowe, takie jak promocje, aktywacje w kanałach dystrybucji, reklama i public relations. W ramach promocji konsumenckiej każdego dnia losowanych jest 10 dwuoosobowych pakietów wyjazdowych na festiwal (2 bilety na koncert, namiot, wyżywienie, kapitał na podróż, ubezpieczenie NW) i telefony muzyczne Samsung F300.

Tak spora impreza plenerowa jaką jest Coke Life Music Festival to również właściwe miejsce aby poruszyć kwestie powiązane z ekologią i środowiskiem naturalnym. „Coca-Cola prowadzi własną działalność w taki sposób, aby chronić środowisko naturalne. Jedną z zasad, którą się kierujemy jest minimalizowanie odpadów przez ich odzyskiwanie i wtórne stosowanie. Coke Live Music Festival to masowa impreza i świetna okazja, by namówić młodych ludzi do selekcji śmieci. Dlatego w czasie festiwalu, wspólnie z organizacją odzysku Rekopol, zadbamy o właściwy recykling plastikowych, bezzwrotnych butelek po Coca-Coli, a również o ekologiczną edukację uczestników festiwalu. Planujemy, pomiędzy innymi, konkursy i nagrody dla w najwyższym stopniu świadomych ekologicznie konsumentów” – powiedziała Katarzyna Borucka, dyrektor do spraw wizerunku, komunikacji i kontaktów zewnętrznych w Coca-Cola Poland Services. „Na festiwalu będzie także można się zapoznać z działalnością organizacji pozarządowych, z którymi na codzień współpracuje Coca-Cola między innymi z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska czy z Polską Akcją Humanitarną”.

Pełen program i szczegółowe wiadomości na temat tegorocznej edycji Coke Live Music Festival można znaleźć na stronach www.coke.pl, a również www.livefestival.pl