bezpieczeństwo przede co to jest
Definicja: przechowywaniem słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Bezpieczeństwo przede wszystkim

Słownik: Już 3,5 tysiąca klientów ma chorzowska przedsiębiorstwo EKOAKTA, która zajmuje się przede wszystkim niszczeniem dokumentów i ich archiwizacją i przechowywaniem.
Definicja: Już 3,5 tysiąca klientów ma chorzowska spółka EKOAKTA, która zajmuje się w pierwszej kolejności niszczeniem dokumentów i ich archiwizacją i przechowywaniem. Powstała w 2001 roku, oparta na polskim kapitale spółka ma ugruntowaną pozycję na terenie całego państwie i ciągle się rozwija. — Nasza centrala znajduje się w Chorzowie, mamy także oddział w Warszawie i pkt. obsługi klienta w Krakowie. Kolejny uruchamiamy we Wrocławiu — mówi Adam Walczy, dyrektor zarządzający.
Misją chorzowskiej spółki jest pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa danych. Spółka EKOAKTA obsługuje pomiędzy innymi banki, spółki i przedsiębiorstwa i instytucje administracji państwowej. Co istotne, dba przy tym o ekologię, propagując odpowiednie rozwiązania w przetwarzaniu i odzysku wtórnym. To co zostaje po zniszczonych dokumentach jest później surowcem do recyklingu.
spółka korzysta z nowoczesnego i bezpiecznego mechanizmu zbiórki i niszczenia dokumentów, w skład którego wchodzi pomiędzy innymi komputerowy program kierowania całym procesem. Najważniejszym elementem spółki EKOAKTA jest jednak wysokowydajna niszczarka HSM, która może zmielić na „konfetti” ok. 20 ton papieru w ciągu doby. Urządzenie jest także jednak przystosowane do niszczenia dokumentów przechowywanych w formie elektronicznej, np. na dyskietkach czy płytach CD. Lepszy sprzęt do niszczenia dokumentów do niedawna wykorzystywano tylko w wojskowości, lecz to już niedługo się zmieni. Spółka EKOAKTA zdecydowała się gdyż na sporą inwestycję sprowadzając z Niemiec jeszcze lepszą i bardziej wydajną niszczarkę. — To największe tego typu urządzenie w Polsce. Wkrótce je uruchomimy — zapowiada Adam Walczy.
fundamentem funkcjonowania chorzowskiej spółki jest bezpieczeństwo. W spółce zainstalowano telewizję przemysłową, dzięki czemu monitorowany jest cały teren zajmowany poprzez EKOAKTA. Na życzenie klienta kamery mogą rejestrować również mechanizm niszczenia dokumentów. Klient poza certyfikatem zniszczenia dokumentów może więc dostać dodatkowo zapis procesu i kartę przekazania odpadu, który później — w formie sprasowanych, 130-kilogramowych pakunków — trafia do papierni.
Spółka ma do dyspozycji osiem samochodów dostawczych i jedną sporą ciężarówkę, które służą do transportu dokumentów. Wszystkie pojazdy są odpowiednio oznaczone i zaopatrzone. W spółce funkcjonuje kancelaria sekretna, która rejestruje i przechowuje dokumenty zawierających wiadomości niejawne, kontroluje obieg i wydawanie uprawnionym osobom dokumentów z informacjami niejawnymi i prowadzi bieżącą kontrolę postępowania z dokumentami niejawnymi udostępnionymi pracownikom. W spółce jest ponadto pełnomocnik do spraw ochrony informacji niejawnych, a zatrudnieni pracownicy posiadają poświadczenia bezpieczeństwa osobowego. Uprawnione osoby przemieszczając się na terenie spółki posługują się identyfikatorami ze zdjęciem. Budynek spółki EKOAKTA został podzielony na strefy bezpieczeństwa, a do „sektora czerwonego” dostęp mają raptem trzy osoby — prezes, pełnomocnik d/s ochrony informacji niejawnych i kierownik kancelarii tajnej.
Ze współpracy z chorzowską spółką zadowolonych jest sporo instytucji i spółek. Dlatego EKOAKTA Sp. z o. o. ma ugruntowaną pozycję lidera na Śląsku i w Małopolsce. — Chcemy, by tak pozostało — zaznacza Adam Walczy