stop żebrzącym co to jest
Definicja: Od początku roku do czerwca br. gdańscy policjanci podjęli ponad 60 interwencji wobec.

Czy przydatne?

Co znaczy Stop żebrzącym!

Słownik: Od początku roku do czerwca br. gdańscy policjanci podjęli ponad 60 interwencji wobec osób żebrzących.
Definicja: Skończyły się wystawieniem 30 mandatów, 15 pouczeniami i skierowaniem 6 wniosków o ukaranie do Sądu Grodzkiego. Patrole zwracają szczególną uwagę na stosowanie do tego procederu osób niepełnosprawnych czy dzieci.Żebractwo jest naruszeniem prawa w razie kiedy osoba, która żebrze ma pracę i środki do życia lub gdy osoba żebrze w sposób natarczywy albo oszukańczy. Z charakterem oszukańczym żebrania mamy do czynienia gdy osoba na przykład udaje chorobę tak aby spowodować współczucie.

Wykroczenie to zagrożone jest karą grzywny do 1500 zł.w czasie interwencji wobec osoby żebrzącej policjant określa sytuację bytową tej osoby. Jeśli żebranie podyktowane jest trudna sytuacją materialną taka osoba jest pouczana i kierowana do instytucji udzielającej pomocy socjalnej.Policjanci prowadzą rozpoznanie miejsc, w których pojawiają się żebrzący. Kontrolują miejsca gdzie żebractwo jest nasilone (dworce, parkingi, ruchliwe skrzyżowania ulic).

Funkcjonariusze reagują na każdy sygnał o żebraniu, z drugiej strony osoby, które przekazują kapitał osobom żebrzącym utrudniają zniwelowanie tego zjawiska. Nierzadko kapitał, które przekazujemy są przeznaczone na narkotyki, papierosy i rozrywkę, a dzienny zarobek osoby żebrzącej to nawet 500 zł. Gdy widzimy osobę żebrzącą zastanówmy się, czy nie to jest oszust, który polega na naszej wrażliwości.

źródło KWP Gdańsk