nowe porsche jesieni szklanym co to jest
Definicja: przeprowadzona w rodzinie 911-tek słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Nowe Porsche 911 od jesieni ze szklanym dachem i tylną klapą

Słownik: Wprowadzając nowe 911 Targa przedsiębiorstwo Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG, Stuttgart, dokonała najszybszej zmiany generacji, jaka kiedykolwiek została przeprowadzona w rodzinie 911-tek
Definicja: Wykorzystanie dwóch nowych silników benzynowych z bezpośrednim wtryskiem zaowocowało zwiększeniem mocy samochodów i równocześnie wzrostem ekonomiczność. Przekładnia PDK zastąpiła dostępną jako opcja automatyczną skrzynię Tiptronic S, a elektronicznie regulowany Porsche Traction Management (PTM) montowany jest zamiast dotychczasowego napędu na wszystkie koła.

Najnowsza seria modeli w nowej generacji 911-tek jest dostępna w dwóch wariantach,
jako 911 Targa 4 i 911 Targa 4S. Wersja podstawowa, napędzana silnikiem typu bokser
o pojemności 3,6 litra i mocy nominalnej 345 KM (254 kW), osiąga szybkość max. 284 kilometry na godzinę. Jednostka napędowa 911 Targa 4S czerpie własną moc 385 KM (283 kW) z pojemności 3,8 litra i przyspiesza auto do 297 km/h.

Najatrakcyjniejszym optycznym elementem 911 Targa jest niezmiennie szklany dach
o pow. 1,54 metra kwadratowego. Złożona jest on z dwóch segmentów, eleganckiego przedniego dachu rozsuwanego i praktycznej tylnej klapy. W momencie siedmiu sekund część dachu >o pow. 0,45 m2 wsuwa się pod tylną pokrywę i odsłania niebo. Rozsuwany dach jest połączony seryjnie z nową roletą nie pozwalającą osobą postronnym zajrzeć do wnętrza samochodu. Roleta ta może być zasłaniana i odsłaniana niezależnie od położenia dachu. Szkło dachu i tylnej pokrywy zostało przyciemnione, by chronić przed promieniowaniem UV i nadmiernym nagrzaniem wnętrza również przy pełnym, letnim słońcu.

Nowymi silnikami Carrera Porsche wprowadziło bezpośredni wtrysk benzyny do samochodów sportowych. Zalety: wyższa moc nawet o 8,5 proc., spalanie zredukowane o 11,2 proc., a emisja dwutlenku węgla – o 13,6 proc., zależnie od modelu i wyposażenia.

PDK z siedmioma biegami oferowana jest jako alternatywa dla sześciobiegowej przekładni manualnej. Nowa skrzynia PDK zastąpiła dotychczasową Tiptronic S.
Cechami wyróżniającymi to rozwiązanie jest sposobność wyjątkowo szybkiej zmiany przełożenia i spora ekonomiczność. Porsche 911 Targa 4 z manualną przekładnią przyspiesza od zera do setki w 5,2 sekundy, mocniejszy schemat S potrzebuje na to tylko 4,9 sekundy. Opcjonalna przekładnia PDK wymienia przełożenia jeszcze szybciej i wyznacza nowe standardy w sprawie przyspieszenia: Targa 4 z silnikiem 3,6 litra i automatyczną skrzynią potrzebuje na sprint do 100 km/h tylko pięciu sekund, Targa 4S – raptem 4,7 sekundy.

następna zmiana technologii wprowadzona została w układzie napędowym.
W nowej 911 Targa elektronicznie sterowany Porsche Traction Management (PTM) zastąpił dotychczasowy napęd na wszystkie koła z lepkościowym sprzęgłem wielotarczowym. Mechanizm ten łączy typową dla Porsche przyjemność jazdy, jaką gwarantuje umieszczony z tyłu silnik i większa liczba momentu przekazywanego na tylną oś, z jeszcze większą stabilnością, lepszą trakcją i szybszą reakcją na polecenia kierowcy. PTM, w zależności od sytuacji, przekazuje poprzez sprzęgło wielotarczowe optymalną część momentu napędowego dodatkowo na przednie koła. Podobnie, jak we wszystkich nowych modelach Carrera 4, seryjna mechaniczna blokada tylnej osi jeszcze bardziej poprawia dynamikę jazdy.

Od 25 października nowe Porsche Targa będą dostępne w salonach sprzedaży