dlaczego jednym udaje innym co to jest
Definicja: dzięki których uważamy ich za ludzi sukcesu słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Dlaczego jednym się udaje, a innym nie?

Słownik: Zadawałeś może Sobie kiedyś pytanie...

dlaczego niektórzy znajdują okazje, szanse, wpadają na pomysły, które robią ich bogatymi, szczęśliwymi i dzięki których uważamy ich za ludzi sukcesu?
Definicja: Dlaczego biedni biednieją, lub utrzymują status quo konta bankowego, a inni pną się na wyżyny, wdrapują się na następne Góry Sukcesu? Dlaczego bogaci się bogacą? Dlaczego klasa średnia stara się zachowywać jak bogaci, lecz jej nie wychodzi? Albo zwyczajnie. Dlaczego jednym się udaje, a innym nie?

Z odpowiedzią leci do nas na złamanie karku NLP. NLP - neurolingwistyczne programowanie. I co jest tego przyczyną?

Filtry percepcyjne

Rozejrzyj się po pokoju (baź zwyczajnie tam, gdzie się znajdujesz) i zauważ jak najwięcej czerwonych rzeczy. Zamknij oczy - bądź zobacz się tylko na ekran - i przypomnij Sobie, co było zielone. Wylicz te elementy.

Teraz powtórnie rozejrzyj się po pokoju. Więcej zielonych :) ?

Na tym to bazuje. Kiedy skupiasz się na bogactwie, to nie masz czasu, ani chęci, ani możliwości zajmować się biedą, Własną biedą. Jednak jeżeli skupisz się na biedzie, nie chce Ci się myśleć o bogactwie. Nie widzisz bogactwa. Nie widzisz sukcesu. Widzisz tylko czego Ci brak i w takim wypadku nie wiesz, co z tym zrobić.

Bogaty wpada na kreatywne pomysły. Dlatego, iż bogactwo wymaga twórczości. Zdolności zastosowania tego, co już posiadamy do naszych finansowych celów. To jedna z wielu definicji przedsiębiorczości.

Ktoś ładnie powiedział "Myślcie o zdrowiu, a nie o chorobie". Myśl o tym, czego pragniesz. Znajdź Własną pasję, hobby, które potraktujesz inaczej, lepiej od zwykłego "zainteresowania". Skupiaj się na bogactwie: finansowym, dochowym, mentalnym i jakie Sobie jeszcze wyobrazisz. Ponieważ to działa.

"Niektórzy ludzie są zbyt zajęci robotą, tak aby zarabiać. Inni z kolei są zajęci zarabianiem i nie mają kiedy pracować."

P.S. Organizuję Klub Skutecznego NLP, zapraszam :) . Pierwsze spotkanie 14 sierpnia 2008.