bull race wyląduje londynie co to jest
Definicja: Od 2 do 3 sierpnia stolica Wielkiej Brytanii po raz następny będzie gościła światową.

Czy przydatne?

Co znaczy Red Bull Air Race wyląduje w Londynie!

Słownik: Od 2 do 3 sierpnia stolica Wielkiej Brytanii po raz następny będzie gościła światową serię Red Bull Air Race.
Definicja: Fenomenalny wyścig, który odbył się w zeszłym roku nad Tamizą, zyskał miano jednego z w najwyższym stopniu zaciętych pojedynków w historii zawodów. Przed nami następna bitwa
o Londyn z udziałem najlepszych na świecie pilotów.

Ponad 50,000 osób obserwowało w 2007 roku wyścigi samolotów latających na obszarze wyznaczonym między kompleksem drapaczy chmur Canary Wharf a półwyspem Greenwich, na którym znajduje się jedna z w najwyższym stopniu rozpoznawalnych budowli Londynu - arena O2.Brytyjska trasa lotu należy do jednych z najtrudniejszych w całej serii. Piloci muszą zwalczyć znacząco więcej powietrznych bramek (23), co sprawia, iż częściej mogą dostać punkty karne.

aktualnie zawody Red Bull Air Race znajdują się na półmetku sezonu 2008. Brytyjczyk Paul Bonhomme, głównie dzięki trzem zwycięstwom w czterech ostatnich wyścigach, zdążył zgromadzić na swoim koncie
35 pkt.ów w klasyfikacji generalnej. Następne pozycje w rankingu zajmują Austriak Hannes Arch
(29 pkt.ów) i Kirby Chambliss (27 pkt.ów). Rok temu, pomiędzy innymi dzięki zwycięstwu w Londynie, Mike Mangold zdołał zdobyć mistrzowski tytuł sezonu 2007. Bonhomme nie wykorzystał szansy na wygranie zeszłorocznej serii, dlatego w tym roku jego determinacja jest znacząco większa. Pomimo 6-punktowej przewagi nad Archem, jest on daleki od świętowania zwycięstwa. „Zawody jeszcze się nie zakończyły. Każdy z 12 zawodników ma szansę na zwycięstwo. Pewny swej wygranej będę po zakończeniu ostatniego wyścigu.”

Na podium ostatniego wyścigu w Rotterdamie stanęło aż dwóch reprezentantów Wielkiej Brytanii. Bonhomme po raz następny okazał się idealny, z kolei Steve Jones świętował zdobycie trzeciego miejsca. Te sukcesy są niezłą prognozą dla Brytyjczyków przed nadchodzącą rywalizacja w Londynie.

Zawody Red Bull Air Race w Londynie organizowane są przy pełnym wsparciu burmistrza miasta Borisa Johnsona. Również szef policji i reprezentanci dzielnic Greenwich, Newham i Tower Hamlets popierają ideę organizowania powietrznych wyścigów w stolicy państwie. Burmistrz Londynu mówi otwarcie: „Cieszę się, iż po raz następny Red Bull Air Race wraca do Londynu. Zeszłoroczny wyścig doskonale wkomponował się w architekturę miasta tworząc niepowtarzalny klimat całego wydarzenia. Mam nadzieję, iż podobnie będzie i w tym roku.”

Zmaganiom pilotów rywalizujących w tegorocznym wyścigu Red Bull Air Race w Londynie będzie można kibicować jedynie ze szczególnych obszarów dla publiczności.

w czasie Red Bull Air Race World Series, najlepsi piloci z całego świata ścigają się na wysokości mniej więcej 20 metrów ponad ziemią, mijając ‘Powietrzne Bramki’ z prędkością blisko 370 km/h przy przeciążeniach sięgających 10 g.