randy pausch żyje co to jest
Definicja: Ostatniemu wykładowi zmarł 25 lipca tego roku wskutek komplikacji wywołanych rakiem trzu.

Czy przydatne?

Co znaczy Randy Pausch nie żyje

Słownik: Randy Pausch prof. Carnegie Mellon University, który zainspirował zarówno swoich studentów jak i miliony studentów na świecie dzięki swojemu sławnemu Ostatniemu wykładowi zmarł 25 lipca tego roku wskutek komplikacji wywołanych rakiem trzu
Definicja: Miał 47 lat. Pausch był również współzałożycielem Entertainment Technology Center i prowadził badania które stworzyły Alice, rewolucyjny sposób nauczania programowania komputerowego. Był ceniony w środowisku akademickim za własne wyjątkowe interdyscyplinarne podejście łączące ścisłą współpracę artystów, dramaturgów i projektantów z naukowcami informatykami.

Randy Pausch stał się sławny na skutek swojego Ostatniego wykładu. 8 września 2007 roku mając świadomość nieuleczalnej choroby Randy Pausch wygłosił dla audytorium 400 studentów Carnegie Mellon University wykład pod tytułem „Jak spełniłem własne marzenia z dzieciństwa”. W swoim głęboko poruszającym i pełnym humoru wykładzie opowiadał jak powiodło mu się spełnić takie marzenia jak: zostać zawodowym graczem futbolu, doświadczyć stanu nieważkości i pracować dla Disneya. W czasie wykładu zwrócił uwagę na to, by szukać w innych ludziach dobra, ciężko pracować by przezwyciężyć trudności i żyć pełnią życia. “jeżeli żyjesz we właściwy sposób, karma sama o siebie zadba”- powiedział Pausch “Marzenia same się spełnią” Wideo z nagraniem wykładu pojawiło się na niezliczonych stronach w sieci www i obejrzały go miliony. W ślad za tym przyszły takie programy jak Oprah Winfrey Show, Dzień Dobry Ameryko na ABC i głowne wydanie informacje Evening News w CBS. Wydana w kwietniu tego roku podręcznik Ostatni wykład napisana wspólnie z Jeffem Zaslowem, publicystą The Wall Street Journal stała się mega bestsellerem, a prawa do jej wydania sprzedano do 16 państwoów, w tym również do Polski.

Randy pozostawił żonę i trójkę dzieci: Chloe, Dylana i Logan.

Uniwersytet Carnegie Mellon utworzył Fundusz Pamięci Randy Pauscha, którego celem będzie zapewnienie ciągłości prac nad projektem Alice.

informacja pochodzi ze strony Carnegie Mellon University http://www.cmu.edu/news/archive/2008/July/july25_pausch.shtml