ekstremalny prezent festiwalu co to jest
Definicja: gwiazdy wieczoru – DJ’a Tiesto ekipa FMX 4ever pod wodzą Jimmy’ego Verburgha wykonała.

Czy przydatne?

Co znaczy Ekstremalny prezent na festiwalu Sunrise

Słownik: Tegoroczna edycja festiwalu muzyki tanecznej Sunrise w Kołobrzegu została wzbogacona o akcent sportowy. W nocy z 26 na 27 lipca tuż przed występem gwiazdy wieczoru – DJ’a Tiesto ekipa FMX 4ever pod wodzą Jimmy’ego Verburgha wykonała pokaz free
Definicja: Tym samym rajderzy dali uczestnikom przedsmak emocji, jakich będziemy świadkami w czasie finału Red Bull X-Fighters 2008 w Warszawie.

Kilkanaście min. przed północą fani muzyki tanecznej zostali zaskoczeni niecodziennym pokazem: freestyle’owymi trickami na motocyklach w wykonaniu czterech zagranicznych zawodników FMX. Motocykliści biorący udział w pokazie, czując pozytywną reakcję tys. ludzi, wykonywali triki na najwyższym poziomie, dając z siebie jak najwięcej entuzjastycznej publiczności. Zawodnicy zdecydowali się pomiędzy innymi na wykonywanie backflipów, najeżdżając na rampę jeden po drugim. Bez wątpienia dali z siebie wszystko - ewolucje realizowane w czasie tego niespełna 15 minutowego pokazu, były wyciągane znacząco dalej i przytrzymywane znacząco dłużej niż w czasie typowych pokazów FMX. „Nie uczestniczyłem jeszcze w pokazie, w czasie którego ludzie reagowaliby tak pozytywnie.” - powiedział pochodzący ze Szwecji Morgan Carlson. Dziękując publiczności za wspaniałe przyjęcie, Morgan rzucił w jej kierunku przewarzająca część swojej zawodniczej garderoby. Jimmy Verburgh poszedł jeszcze dalej, ofiarując tłumowi swój ulubiony kask motocyklowy.

Podobne pokazy z udziałem czterech reprezentantów światowej sceny FMX, mogły podziwiać osoby przebywające 23 lipca w Pobierowie i 24 lipca w Mielnie. Kulminacją nadmorskiego touru był występ przed dwudziestoma tysiącami osób na festiwalu Sunrise w Kołobrzegu. Na pewno ostatni pokaz z udziałem Nicka de Wita (Południowa Afryka), Jimmiego Verburgha (Belgia), Morgana Carlsona (Szwecja) i Björna van den Broecka (Belgia) był w najwyższym stopniu efektownym pod względem trików, lecz pozytywna atmosfera obecna była w czasie każdego spotkania z freestyle motocrossem.

Prawdziwe FMX-owe emocje czekają na fanów tej dyscypliny już 6 września – tego dnia w Warszawie odbędzie się Ogromne Sportowe Pożegnanie Stadionu X-lecia i finał tegorocznej serii Red Bull X-Fighters.