apocalyptica hołdzie co to jest
Definicja: koncert jest wolny słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Apocalyptica w hołdzie Powstańcom 44

Słownik: 27 lipca 2008 roku w niedzielę o godz 20:00 na Placu Wolności w ramach obchodów rocznicy Stworzenia Warszawskiego zagra Apokaliptica. Wstęp na koncert jest wolny
Definicja: Szykuje się silne uderzenie. Gdyż do Polski przyjeżdza fińska formacja Apokaliptyca, która ma wziąć udział w 64 rocznicy Stworzenia Warszawskiego i z tej okazji zagrać koncert na Placu Wolności.

Koncert ten jest zaplanowany na 27 lipca o godz 20:00. Wstęp jest wolny. Czy to nie jest wspaniał informacja dla milośnikow tego zespołu. Lecz również dla tych, którzy aby chcieli się zapoznać z twórczością tej ekipy ?

To również. A może w pierwszej kolejności doskonała okazja do refleksji na temat tego co się zdarzyło w Polsce na ulicach Warszawy w 1944 roku w czasie II wojny światowej.

Sposobność wzięcia udzialu w czymś niezwykłym, niezapomnianym i pięknym. To również doskanały czas aby się zatrzymać i oddać hołdu tym, którzy walczyli za naszą wolność

Wybór kapeli najprawdopodobniej nie jest przypadkowy. Poprzednio zagrała ekipa Lao Che. Koncert się podobał. Gdyż muzycy oddali prawdziwe emocje i klimat Poastania Warszawskiego. Ich teksty i muzyka były żywe i porywały. A co najważniejsze trafiały do tych, którzy powinni pamietać zryw niepodległościowy z 44 roku.

Do ludzi młodych.

Apocalyptica została założona w 1996 roku poprzez czterech wiolonczelistów. Zawodowych muzyków, którzy do perfekcji opanoawali grę na instrumentach smyczkowych. Panowie ci wówczas nagrali własną pierwszą płytę" Plays Metallica aby Four Cellos", na której znalazły się wyłącznie covery Metalliki. W 1998 Apocalyptica nagrała drugi album "Inquisition Symphony", który również zawierał covery Metalliki, ponadto covery Faith No More, Sepultura i Pantera i trzy swoje kompozycje.

W 2000 roku Apocalyptica wydała trzecią płytę" Cult", która zawierała dziesięć oryginalnych kompozycji i tylko trzy covery.

W 2003 Apocalyptica wydała czwarty album "Reflections". Przy nagrywaniu pięciu utworów tej płyty zespołowi towarzyszył perkusista Dave Lombardo. W 2005 pojawił się następny, piąty krążek, Apocalyptica, a do zespołu dołączył na stałe perkusista Mikko Sirén. We wrześniu 2007 ekipa wydała szósty studyjny album "Worlds Collide".

Apocalyptica zagrała w 2007 r. dwa koncerty w Polsce, w ramach "Worlds Collide Tour", promującego ostatnią płytę zespołu. Koncerty odbyły się 3 listopada 2007 r. w Warszawie i 4 listopada 2007 r. we Wrocławiu. 27 lipca 2008 roku z okazji obchodów rocznicy Stworzenia Warszawskiego zespół wystąpi w Warszawie, w Muzeum Stworzenia Warszawskiego.

Gwiazda wieczoru Apokaliptyca wspólpracuje z taki zespołami jak: Sepultura, Rammstein, Guano Apes, Slip-knot, Slayer, Mettallika.

To własnie znajomość z tym ostatnim zespolem z listy, tzn. z Metallicą zaowocowała znakomitymi przeróbkami jego wspaniałych utworów. Znawcy twierdzą, iż są one lepsze od orginałów.

Staportem fińskiej ekipy na Placu Wolności w Warszawie będzie legenda polskiego punk rocka i hard coru-zespół Armia. ekipa ta została założona w latach1984-85 poprzez Tomasza Budzyńskiego, Sławomira Gołaszewskiego i Roberta Brylewskiego.

Zespół ten wykorzystuje w swojej muzyce instrumenty dęte (waltornia), lecz również i skrzypce, saksofon, wiolonczelę, flet.

Prócz tego Armia lubi eksperymentować z wieloma melodiami i treściami.

Co z pewnością zrobi wrażenie na zebranej publicznośći na Placu Wolność.

Warto być zatem na tym koncercie. Nareszcie okzaja jaką jest 64 rocznica obchodów Stworzenia Warszawskiego to piękna karta historii i okres do zadumy.

Zatem przybywajcie na koncert z okazji 64 rocznicy Stworzenia Warszawskiego.

Źródło: Wikipedia,