tajemnica karaibów co to jest
Definicja: Jak wakacje to Agata Christie – i to tylko w najlepszym wydaniu słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Tajemnica Karaibów

Słownik: Jak wakacje to Agata Christie – i to tylko w najlepszym wydaniu.
Definicja: Panna Marple, dzięki hojności swego kochającego siostrzeńca Raymonda, wypoczywa w luksusowym pensjonacie na jednej z wysp karaibskich. Tak egzotyczne otoczenie bynajmniej nie oszałamia starszej pani: gdy zostaje zamordowany emerytowany pułkownik, stary, nieszkodliwy nudziarz, panna Marple zaczyna prywatne śledztwo, swoim zwyczajem porównując ludzi i sytuacje do znanych sobie osób i wydarzeń z sennego miasteczka St Mary Meade... I jak zazwyczaj rozwiązuje nadzwyczajnie zagmatwaną zagadkę.

Nic tak nie działa na czytelnika, jak dobry kryminał z świetnym zakończeniem. Dlatego tak wielu sięga po książki agaty Christie, które są same w sobie perełkami kryminalnej literatury. Podobnie jest w „karaibskiej tajemnicy”.
Panna Marple, która z zawodu nie jest detektywem znów rusza do boju. Tym wspólnie kwestia jest trudniejsza – nie ma przy niej osób, które zawsze podadzą jej pomocną dłoń. Jednak i tak niezrównana staruszka poradzi sobie z trudnościami. Szkoda, iż akurat do tego śledztwa Agata Christie nie włączyła Herkulesa Poiroit – osobiście uważam, iż ten „Belg” lepiej wpasował aby się w ramy „Tajemnicy Karaibów”. Lecz i tak jest przaśnie J

Doskonała narracja i świetna fabuła stanowią miłe uzupełnienie tego arcydzieła. Nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić Was do czytania tej i innych powieści najlepszej pisarki kryminałów wszechczasy – Agaty Christie.

Polecam

„Karaibska tajemnica”
Agata Christie
Wydawnictwo Dolnośląskie
2008-07-24