dzienny patrol rosyjski co to jest
Definicja: Największy bestseller rosyjskiego rynku wydawniczego, którego ekranizacja stała się.

Czy przydatne?

Co znaczy Dzienny patrol - rosyjski megahit wydawniczy już niebawem

Słownik: Największy bestseller rosyjskiego rynku wydawniczego, którego ekranizacja stała się światowym megahitem.
Definicja: Siergiej Łukjanienko zaczął pisać fantastykę w czasie pierwszego roku studiów i po dyplomie mógł się już pochwalić majątkiem w formie paru książek i kilku nagród. „W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, iż pisanie książek interesuje mnie bardziej niż bycie psychologiem” – mówi Siergiej Łukjanienko, aktualnie najlepiej sprzedający się współczesny poeta rosyjski i jedyny, który odniósł efekt na Zachodzie, a w szczególności w Stanach Zjednoczonych

Dzienny patrol ukażuje się w wydawnictwie Mag 25 lipca. www.mag.com.pl

„Moskwa to nowoczesne i kosmopolityczne miejsce. Ostatnio bardzo się wymieniła i powoli staje się podobna do miasta zachodniego. Może to dobrze, może źle, lecz ją kocham, gdyż jest dynamiczna, szybka. Moskwa nigdy nie śpi. Lubię duże miasta” - mówi Łukjanienko. I oczywiście, Moskwa jest głównym bohaterem Nocnego i Dziennego Patrolu, Patrolu Zmroku i Ostatniego Patrolu, zapierającej dech w piersi serii, która wprowadziła Łukjanienkę na arenę międzynarodową. W sporym stopniu złożył się na to video, który odniósł wielki efekt w stanach zjednoczonych ameryki i Wlk. Brytanii.

Dzienny patrol to sensacyjna powieść fantastyczna rozgrywająca się we współczesnej Moskwie. Na odwieczną walkę Dobra i Zła, Ciemności i Światła, patrzymy tym wspólnie oczami pracowników Dziennego Patrolu. W momencie trudnej, wyczerpującej akcji wiedźma Alicja traci moc. Szef Dziennego Patrolu, były kochanek Alicji, wysyła ją na rekonwalescencję do kurortu, gdzie ma odzyskać utracone siły. W kurorcie wypoczywa przystojny chłopak Igor. Alicja rozpoczyna się nim interesować i wkrótce wakacyjna przygoda przeradza się w miłość. Dramat, jaki rozegra się tego lata, to raptem jeden z obiektów skomplikowanej układanki, pierwszy faza wielkiej rozgrywki o bardzo wysoką stawkę.

Łukjanienko okazuje się być poetą nie tylko oryginalnym i sugestywnym, lecz również niekonwencjonalnym i wszechstronnym , który może nas jeszcze zadziwić. Wyjątkowo jako współautor Dziennego patrolu oprócz Łukjanienki występuje jego przyjaciel, Władimir Wasiljew.

Tytuł: Dzienny patrol

Autorzy: Siergiej Łukjanienko, Władimir Wasiljew

ISBN: 978-83-7480-100-3

Tłumaczenie: Ewa Skórska

Okładka miękka

l.stron: 360

format: 125x195

cena: 29,99

Dystrybucja: FK Jacek Olesiejuk Sp. Z ograniczoną odpowiedzialnością