mtyka przywództwa co to jest
Definicja: Nie wiesz jak umiejętnie zarządzać? Naucz się dzięki „Mistyce przywództwa” słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Mistyka przywództwa

Słownik: Nie wiesz jak umiejętnie zarządzać? Naucz się dzięki „Mistyce przywództwa”.
Definicja: Skuteczne przywództwo zależy wyłącznie od tego jak zachowują się ludzie. Od zrozumienia motywów, jakimi kierują się w swym postępowaniu jednostki i całe organizacje, od zdolności budowania związków interpersonalnych i tworzenia atmosfery zaangażowania, od kreatywności przywódcy.

Zatrzymaj się na chwilę i zapytaj sam siebie, co robisz, by być lepszym przywódcą? – pisze we wstępie autor. I ma rację – nie można dobrze zarządzać spółką, nie znając zasad, które są w niej zawarte.

Autor pokazuje jak umiejętnie rozmawiać z pracownikami/podwładnymi, by skutecznie i efektywnie wykonywali twoje polecenia. Chcesz, aby wszystko było robione na czas i kompletnie z twoim kierunkiem myślenia? Nie możesz przegapić tej pozycji.

Dodatkowo wszystko napisane jest prostym językiem. Nie będziecie mieli problemu ze zrozumieniem – co autor miał na myśli czytając następne strony. Nie wspominam już o dodatkowych pomocach naukowych – z cyklu z życia wzięte. Takie przykłady jeszcze skuteczniej pozwolą ci wykorzystywać opisane sposoby w praktyce. I oczywiście przekonasz się, iż to działa.

Zauważyłem ostatnio ciekawy trend na rynku – już nie amerykańcy autorzy liczą się w książkach poradnikowych, a właśnie nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy? Czyżby nowy, świeży trend? Możliwe – sporym plusem stawiania na tego typu publikacje jest sposobność zastosowania zasad zawartych w książce do naszych realiów, które bardziej odpowiadają Europie niż USA.

Polecam gorąco.

Mistyka przywództwa. Wiodące zachowania w przedsiębiorczości
Autor: Manfred Kets de Vries
Wydawnictwo: Studio Emka , Marzec 2008