egzorcysta ekranu karty co to jest
Definicja: Egzorcysta to opowieść przerażająca, horror bardziej niż doskonały słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Egzorcysta – z ekranu na karty książki

Słownik: Egzorcysta to opowieść przerażająca, horror bardziej niż doskonały...
Definicja: Szatan tu jest, w lodowatej sypialni waszyngtońskiego mieszkania, w ciele zwykłej, małej dziewczynki. Wypędzić demona próbują dwaj duchowni: młody ksiądz Karras i doświadczony egzorcysta tata Merrin.


Któż z was nie oglądał tego dobrego horroru? Nie ma pewnie takiej osoby. Jednak podręcznik robi równie dobre wrażenie. Szybka akcja, znana nam z filmu, podobnie jak postaci i intrygujący finał powieści – to wszystko w kieszonkowym wydaniu „Egzorcysty”.
Czy coś ponadto? Jeżeli szukacie dodatkowych wrażeń, to niestety ich nie znajdziecie. Jeżeli oglądaliście video kilka razy – również. Jednak jest coś w tej książce, co sprawia, iż warto ją przeczytać.


Tutaj – w odróżnieniu do filmu akcję i jej prędkość dawkujemy sobie samemu. Możemy bardziej zwracać uwagę na szczegóły, takie jak rozmowy z szatanen. Możemy poznać więcej osób, które w filmowym dziele nie występują.


Wszystko to ubrane w najlepszą narrację, która nie ustępuje filmowej fabule. Dodajmy do tego jeszcze najlepszą kreację postaci i robi się ciekawie.

Polecam na długie burzowe wieczory – jak się bać, to się bać.

„Egzorcysta”
William Blatty
Wydawnictwo Książnica
2008-07-22