skutecznie zarabiać pieniądze co to jest
Definicja: Radzi William O’Neill w Skutecznym inwestorze słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Jak skutecznie zarabiać pieniądze?

Słownik: Radzi William O’Neill w "Skutecznym inwestorze".
Definicja: Po okresie wyjątkowo trudnego rynku giełdowego, który rozpoczął się w marcu 2000 roku, kiedy przeważająca część inwestorów straciła więcej, niż ktokolwiek mógł się spodziewać postanowiłem przygotować tę książkę, by wesprzeć kardynalną wiedzą miliony inwestorów w oczekiwaniu na poprawę koniunktury na giełdzie. Zarysowałem wszystkie ważne tematy, istotne sposoby i techniki, a również główne kwestie, które inwestorzy muszą poznać, jeśli chcą być wysoce skutecznymi uczestnikami rynku giełdowego. Następnie wybrałem przykładowe wykresy i na każdym zaznaczyłem istotne przedmioty, które wszyscy inwestorzy muszą zrozumieć, jeżeli chcą się nauczyć je czytać. Mogą one pomóc w doskonaleniu zdolności wyboru najlepszych spółek i ustalenia czasu podjęcia zarówno decyzji kupna, jak i sprzedaży na giełdach, a również rozumienia rynku jako całości – pisze autor we wstępie do książki.

Rzeczywiście, jego porady są sprawdzone wieloletnim działaniem na giełdzie, więc nie możemy pisać o nich inaczej, jak o dobrych radach. O’Neill przedstawia nieocenione strategie, które pozwalają zachować kapitał zarobione na giełdzie papierów wartościowych dziś i w przyszłości. Jednak na początku trzeba przeczytać i ryzykować – nigdy przecież nie dowiecie się, czy to działa.

Tak podręcznik ma również inny, ciekawy, aspekt. Mianowicie, pozwala ona wciągnąć się w cos, co tytułujemy grą na giełdzie. jeżeli zastanawiasz się nad ty, czy warto zacząć grać, musisz na początku tę książkę przeczytać. Nikt nie mówi, iż będzie ci łatwiej, na pewno jednak poznasz fundamentalne wiadomości, które znać musisz. Później pójdzie jak z płatka.

Minusem jest brak jakiegokolwiek dodatku do polskich realiów. Niestety, wydawca nie zatroszczył się o to. Szkoda, ponieważ to mogłoby bardziej przekonać czytelników i rozjaśnić nie do końca zrozumiałe reguły panujące na giełdzie.

Warto jednak po te książkę sięgnąć. Chcecie wiedzieć, jak spełnia się amerykański sen na giełdzie? Czytajcie porady Williama O’Neill. Polecam.


efektywny inwestor.
William O’Neill
Wydawnictwo Studio Emka
2008-07-22