brytyjczycy górą co to jest
Definicja: podium słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Brytyjczycy górą!

Słownik: Niedzielny wyścig Red Bull Air Race w Rotterdamie był szczególnie pomyślny dla Brytyjczyków, którzy dzięki udanym przelotom zdominowali miejsca na podium.
Definicja: Wielokrotny triumfator zawodów, Paul Bonhomme zwiększył o sześć pkt.ów własną przewagę w klasyfikacji generalnej Red Bull Air Race World Series nad fenomenalnie spisującym się Austriakiem Hannesem Archem. Z kolei Steve Jones zdobył własne pierwsze miejsce na podium w tym sezonie.

Dwaj czołowi reprezentanci Stanów Zjednoczonych, Kirby Chambliss i Mike Mangold, przegrali istotne dla nich pojedynki holenderskiej edycji zawodów Red Bull Air Race, poprzez co żaden z nich nie był w stanie zdobyć miejsca w pierwszej trójce. W trakcie finałowych przelotów Hannes Arch stanął przed szansą sensacyjnego pokonania Bohomme’a, jednak w czasie mijania jednej z bramek, skrzydło jego samolotu zahaczyło o powietrzny pylon, zmuszając go do zakończenia lotu. Kawałek materiału z bramki utknął na prawym skrzydle samolotu Hannesa, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa dalszego lotu.Wszystkie przeloty Archa nad rzeką Maas w Rotterdamie były pokazem niesamowitych zdolności pilotażu. Czasy, jakie uzyskiwał w trakcie całego konkursu pozwoliły na wyeliminowanie wielu doświadczonych pilotów, w tym wspomnianego przedtem Steve’a Jonesa. Nie jest on jednak w stanie przełamać złej serii finałowych porażek z Bonhommem. Brytyjczyk powstrzymał Austriaka również w rundzie finałowej w czasie zawodów w Abu Dhabi.

“na pewno był to dobry dzień dla Brytyjczyków,” powiedział Bonhomme po ogłoszeniu rezultatów edycji w Rotterdamie. “Widziałem jak Hannes doskonale przelatuje następne bramki i wiedziałem, iż będę musiał się bardzo napracować, by zwalczyć takiego perfekcjonistę. Powiodło się, dlatego jestem bardzo zadowolony.”

Hannes Arch nie krył swojego niezadowolenia na skutek kolejnej, niewykorzystanej szansy: “Za bardzo chciałem wygrać. Oczywiście bez skupienia się na zwycięstwie nie ma co liczyć na pierwsze miejsce, lecz gdy zaczynasz myśleć o tym zbyt wiele, możesz przekroczyć pewną linię. Za bardzo się pośpieszyłem i dlatego linia mojego lotu była zbyt prosta.”

Trzecie miejsce przypadło Jonesowi, który po raz pierwszy od zeszłorocznej edycji w Porto stanął na podium zawodów Red Bull Air Race. Jego czas 1:16.00 był o trzy setne lepszy od czasu amerykańskiego pilota Kirby’ego Chamblissa. Pogromca Bonhomme’a z edycji w Detroit został pokonany poprzez Jonesa, lądując na pierwszym miejscu poza podium. „Nie byłem wystarczająco dobry…” powiedział Kirby po zawodach.

“Już trochę się stęskniłem za stawaniem na podium,” powiedział Jones, który dobrze wykorzystał dodatkową sposobność treningu w sesji treningowej.

Tysiące osób pojawiło się tego dnia na portowym brzegu w Rotterdamie, by podziwiać 12 pilotów walczących z siłami 12 G przy prędkościach osiągających 370 km/h. Następny wyścig odbędzie się w Londynie 2 i 3 sierpnia. w czasie Red Bull Air Race World Series, najlepsi piloci z całego świata ścigają się na wysokości mniej więcej 20 metrów ponad ziemią, mijając ‘Powietrzne Bramki’ z prędkością blisko 370 km/h przy przeciążeniach sięgających 10 g.

następne odsłony Red Bull Air Race 2008 odbędą się w:
Londynie – 2-3 sierpnia
Budapeszcie – 19-20 sierpnia
Porto - 6-7 września
Hiszpanii – 27-28 września
Perth – 1-2 listopada