magia pocałunku co to jest
Definicja: pocałujesz najpierw się zastanów, co chcesz poprzez to wyrazić. Co czujesz do osoby.

Czy przydatne?

Co znaczy Magia pocałunku

Słownik: Pocałunek jest jednym z gestów, które człowiek ma do dyspozycji, gdy chce uświadomić drugiej osobie, iż jąpragniesz, kocha. Dlatego zanim kogoś pocałujesz najpierw się zastanów, co chcesz poprzez to wyrazić. Co czujesz do osoby, którą chcesz
Definicja: Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego ludzie się wogóle ze sobą całują? W czym tkwi magia pocałunku? Co tak faktycznie powinien wyrażać pocałunek?

Myślę, iż warto sobie zadać dziś te pytania, kiedy ten piękny gest jest traktowany poprzez niektórych ludzi w sposób nieodpowiedzialny i bezmyślny. Ponieważ nareszcie jak inaczej odnieść się do zachowania tych, którzy całują się tylko po to, aby komuś zaimponować, wywrzeć wrażenie, zaszpanować.

Czy tak powinien się zachowywać mądry i dojrzały czlowiek?

Wg mnie, by pocałunek był prawdziwy, musi wyrażać prawdziwe uczucia i emocje, które płyną prosto z naszego serca i duszy. Musi być wypadkową tego, co czujemy, myślimy, pragniemy.

nareszcie pocałunek jest składową namietności, bliskości i zaangażowania, które łączą ludzi. Czyli miłości. Nie jakiegoś kaprysu czy fanaberii. Lecz własnie miłości.

Całując kogoś wyrażasz to, co do niego czujesz. Mówisz mu bez slów: kocham cię. A przecież nie można tego mówić każdemu.

Nie rób tego z próżności czy z chęci zaimponowania kolegom. Z próżności gdyż jeszcze nic pięknego nie powstało. A przy kolegach lepiej jeżeli będziesz sobą. A nie kimś, kto udaje kogoś, kim nie jest.

Nie rób tego po alkoholu, z nudy. Dla zabawy. Alkohol to niedobry doradca. Podobnie jak nuda. Niczego dobrego nie wróży. A co do zabawy to uważam, iż nie należy bawić drugim człowiekiem. Sam pomyśl, jak byś się poczuł, gdyby ktoś potraktował Cię jak zabawkę. Nie jak osobę. Tylko jak rzecz. Myślę, żebyś tego niechciał.

Nie rób tego na pokaz, aby pokazać jaki to jesteś dorosły. Nie warto. Zresztą, czy można stać się dorosłym przez pocałowanie kogoś do kogo się nic nie czuje?

Wg mnie nie. A ty jak uważasz?

Moim zdaniem ludzie, którzy tak robią okazują swoją słabość i poczucie niskiej wartości. Ponieważ czy można ot tak, na zawołanie kogoś pocałować?

Wszystko powinno mieć własne miejsce, czas i sedno. Choćby po to, aby było właściwe i piękne. Pocałunek również.
nareszcie jest on czymś wyjątkowym, niezwykłym i wartościowym. I tak go trzeba traktować. aby nas oczarował własną magią i tajemnicą. aby nas porwał do krainy zakochanych. Tam, gdzie jego należne miejsce.

Miejscem właściwym dla pocałunku może być randka. Wówczas możemy się nim przywitać, podkreślić to, co do niego czujemy, okazać naszą sympatię, bliskość.

jeżeli zaś chodzi o czas, a więc kiedy możemy kogoś pocałować... To zróbmy to wtedy, gdy jesteśmy pewni, iż to co się rodzi między nami jest wyjątkowe.
Gdy jesteśmy w jakimś stopniu przekonani, iż osoba, którą chcemy pocalować jest kimś nam właściwym, bliskim.

Kimś, komu mogę zaufać, zawierzyć siebie.

Spytajcie się zresztą tych, którzy się faktycznie kochają. Kiedy pierwszy raz się pocałowali i gdzie. Nieraz się zdziwicie, gdy otrzymacie odpowiedź na to pytanie. Nie istnieje wiek właściwy dla pocałunku.

On tkwi gdyż w nas. W naszych sercach i duszach. I to one decydują, kiedy kogoś pocałować. Tak faktycznie nie ma znaczenia, czy masz lat naście czy więcej. Znaczenie ma to co czujesz.
jeżeli czujesz, iż kogoś kochasz to go poprostu całujesz.

sedno pocałunku tkwi właśnie w miłości. W niczym innym, tylko w miłości. To gdyż ona sprawia, iż dwoje ludzi chcąc okazać sobie to, co do siebie czują pragną się pocałować. W tym tkwi magia pocałunku. A nie w technice czy w ilości pocałunków.

Uczysz się, jak kogoś całować, gdy go kochasz.

Nie ma znaczenia, czy będziesz to robić w ten czy inny sposób. Znaczenie z kolei ma, czy w ten sposób chcesz pokazać, jak wyjątkowy jest człowiek, którego chcesz pocałować.

Rozmiar,
sedno i magia pocałunku tkwi w tym, aby pokazać komuś, jak bardzo Go kochamy. W niczy innym. Tylko w tym. Wiedzą o tym osoby, które faktycznie kochają