kiedy obwodnica co to jest
Definicja: kiepskiej jakości słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Kiedy obwodnica?

Słownik:
Dziennie dzisiejszy nie wiadomo jeszcze, kiedy zostanie oddana do użytku obwodnica Chojnic. Wszystko poprzez warstwę ścieralną, która jest ponoć kiepskiej jakości.
Definicja: Pierwsi kierowcy mieliby przejechać po nowej drodze w listopadzie, a nawet we wrześniu, ponieważ zima była łagodna i prace mogły trwać bez przerw, co przyspieszyło realizację inwestycji. Były nawet przymiarki do udostępnienia dla kierowców niektórych wiaduktów, lecz do chwili obecnej są one wyłączone z ruchu.

Teraz jednak okazuje się, iż prawie wszystko jest zrobione tak, jak być powinno. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uważa, iż nawierzchnia ścieralna nie jest zgodna ze standardami. Potrzebne będą badania laboratoryjne.

- Pewne wyniki budziły zastrzeżenia. Pobrane zostały dodatkowe próbki w celu ustalenia czy te wyniki świadczą o złej jakości obiektów, czy to jest sytuacja – mówi Szymon Gwazdacz, kierownik projektu budowy.

W przyszłym tygodniu okaże się, co było powodem niepokoju GDDKiA i czy trzeba będzie wymienić częściowo nawierzchnię.

Budowa obwodnicy, która będzie miała 14 km długości, jest obecnie jedną z większych inwestycji drogowych w województwie pomorskim. Jej budowa pozwoli rozładować korki w Chojnicach na drodze krajowej nr 22, tak zwany „berlincej”, która w założeniu miała łączyć Berlin z Królewcem