wybierasz śląsk skorzystaj co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Wybierasz się na śląsk - skorzystaj z przewodnika turystycznego

Słownik: Jak wieść gminna głosi na stronie http://gosilesia.pl/przewodnik/ pojawił się przewodnik turystyczny województwa śląskiego a w nim.
Definicja:

Po kliknięciu w odnośnik otwiera się okienko w którym mamy bardzo niebrzydką animację bardziej dla turystów zagranicznych, która umiejscawia na globie ziemskim naszą piękną Polskę. Następnie mamy do wyboru kilka opcji językowych tylko trochę ich niewiele (PL, ENG, DE, LT) ponieważ przecież możemy się spodziewać turystów z Rosji czy z Hiszpani lub Włoch, no lecz przyjmijmy iż wszyscy oni posługują się językiem angielskim.


Co możemy znaleźć na stronie. Przechodząc poprzez wyraz wstępu w którym jest opisana nadzwyczajna kraina, zaskakująca własną różnorodnościa ze średniowiecznymi zamkami i jaskiniami dochodzimy do kilku danych statystycznych a więc województwo w liczbach. Dane te nie są nużące gdyż jest ich wystarczająca ilośc i zawiera fundamentalne dane o województwie.


następna zakładka dochodzimy do sedna, a więc regiony turystyczne a na śląsku mamy ich aż sześć:  • Jura Krakowsko-częstochowska

  • obszar gliwicko-lubliniecki

  • Górnośląski Okręg Przemysłowy (GOP)

  • Ziemia rybnicko-raciborska

  • Ziemia Pszczyńska

  • Beskid


Po kliknięci w poszeczególny >>obszar wyświetla się nam krótka charakterystyka. W tychże regionach turystycznych napotykamy różnorodne atrakcje turystyczne jak: parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, obszary chronione programem Natura 2000, przyroda w mieście.


Kolejno dalej mamy szczegółowy segregowany alfabetycznie informator krajoznawczy, bazę noclegową i obsługę turystów. Z dostępnych usług możemy sprawdzić sobie przewodników, dowiedzieć się o zasadach bezpieczeństwa turystów i kto nad nim czuwa, wiadomości o instytucjach związanych z turystyką w regionie i ostatni najważniejszy wiadomość turystyczna w poszczególnych miastach w regionie.


Przewodnik turystyczny proponuje nam 4 typy turystyki:  • turystykę pielgrzymkową i sanktuarną - szlakiem sanktuariów, krzyży pokutnych, miejsc związanych z pielgrzymką Papieża Jana Pawła II na Śląsku i z judaica Województwa Śląskiego,

  • turystyka aktywna - wyciągi i trasy zjazdowe, kolejki linowe, tory saneczkowe, szlaki piesze, turystyka rowerowa, rekreacja konna, szaki konne, golf, sporty wodne, sporty ekstremalne, parki rozrywki,

  • turystyka kulturowa - zamki i pałace, szlak architektury drewnianej, region warowny "Śląsk", muzea i ekspozycje,

  • turystyka przemysłowa - a więc lokalizacja ośrodków przemysłowych na terenie województwa, jak np. maszt radiostacji gliwickiej w Gliwicach, czy muzeum odlewnictwa artystycznego, lub galeria "Szyb Wilson" i inne.


Śmiało mogę powiedzieć że lektura przewodnika jest ciekawa nie tylko dla turystów spoza Śląska lecz również dla jego mieszkańców. Bardzo dobrze opracowana i w pierwszej kolejności w formie dla użytkownika przyjaznej. Bez zbędnych informacji, z nawigacją interaktywną lub przez mapki i obrazki lub przez linki. Każdy kto chciałby poznać Śląsk i jego walory turystyczne a również mieszkańcy śląska jeśli chcą poznać skarb tego regionu którego regularnie nie znają lub zwyczajnie znaleźć pomysł na weekend - odwiedź Przewodnik Turystyczny Województwa Śląskiego