sieci karty czyli co to jest
Definicja: Z sieci na karty a więc gra planszowo-karciana na podstawie gry internetowej Arena.

Czy przydatne?

Co znaczy Z sieci na karty czyli ...

Słownik: Z sieci na karty a więc gra planszowo-karciana na podstawie gry internetowej "Arena Albionu"
Definicja:
Pod koniec czerwca 2008 roku spółka Proglobal i Wydawnictwo Kuźnia Gier podpisały umowę o współpracy, której rezultatem ma być wydanie na wiosnę 2009 roku gry planszowo-karcianej "Arena Albionu". Powstający z sporym rozmachem wytwór polegać będzie na popularnej polskiej grze internetowej MMORPG pod tym samym tytułem. Internetowa gra Arena Albionu umieszczona jest pod adresem http://www.arena-albionu.pl i skupia wokół siebie ponad 7000 graczy. Wynikiem współpracy będzie, wyczekiwana poprzez fanów internetowej gry Arena Albionu, przygodowa, planszowo-karciana gra dla dwóch do czterech graczy. Gracze wcielać się będą w role rycerzy eksplorujacych świat Albionu. Szczegółowe wiadomości na temat gry zostaną podane do informacje jesienią br.

Proglobal (http://www.proglobal.pl) to spółka informatyczna, której działalność bazuje na tworzeniu i utrzymywaniu serwisów internetowych. Proglobal specjalizuje się w tworzeniu i administrowaniu gier internetowych. W najwyższym stopniu znane gry to: Arena Albionu (http://www.arena-albionu.pl) - internetowa gra MMORPG, Gotyx (http://www.gotyx.pl) - gra strategiczno-ekonomiczna, ONA I ON (http://www.ona-i-on.pl) -gra towarzyska. Do w najwyższym stopniu znanych serwisów należących do Proglobal można zaliczyć: katalog gier internetowych (http://www.gra24h.pl), serwis społecznościowy Horak (http://www.horak.pl), bazę noclegów online (http://www.noclegi---niedrogie.pl), tooplistę skupiającą idealne strony o tematyce RPG, MMORPG, cRPG i sporo innych. Już wkrótce pojawi się sklep internetowy z grami, który powstaje przy współpracy z Cube.

Kuźnia Gier (http://www.kuzniagier.pl) to działające od początku 2005 roku wydawnictwo specjalizujące się w wymyślaniu, tworzeniu i wydawaniu gier planszowych i karcianych. w najwyższym stopniu znane gry Kuźni to: Wiedźmin: Przygodowa Gra Karciana (wydany na podstawie gry komputerowej stworzonej poprzez CD Projekt Red), Wiochmen Rejser i jego kontynuacja Wiochmen 2 (popularne, szalone gry karciane o wyścigach furmanek) czy Inwigilacja (parodiująca rzeczywistość gra towarzyska o... teczkach, lustracji i ciężkiej doli posłów na sejm). Z maszyn drukarskich schodzą właśnie dwie nowe produkcje Kuźni: Rice Wars - spora gra stategiczno ekonomiczna w realiach średniowiecznej Japonii i nadzwyczajna rodzinna gra logiczna: "Mozaika". Już wkrótce w sprzedaży pojawią się następne dwie produkcje: Munchkin (polska edycja kultowej gry Steve'a Jacksona, wydawana we współpracy z Q-Workshop) i Inwigilacja Luksusowa.

Arena Albionu (http://www.arena-albionu.pl) to oryginalna w 100 polska gra internetowa typu MMORPG a więc gra typu RPG rozgrywaną w sieci poprzez wielu graczy. Gra jest bezpłatna i oparta jest w pełni na przeglądarce internetowej. Grafika w grze jest bajecznie kolorowa, dziesiątki map, obrazki elementów, broni i modele postaci wyglądają bardzo klimatycznie. Postać posiada swój wiek i stosunkowo upływu gry staje się coraz starsza. Wartościową część populacji graczy stanowią kobiety, które w grze odgrywają znaczną rolę. Osoby grające w Arene Albionu tworzą swego rodzaju społeczność składającą się z osób w szerokim przedziale wiekowym od ok. 12 do powyżej 60 lat o zróżnicowanym wykształceniu i z różnych miejscowości. Arena Albionu ma swój urok i coś pociągającego, w pierwszej kolejności to symulator życia i zachowań człowieka, dzięki czemu gracze angażują się w niej poprzez sporo miesięcy