mały innowator alan co to jest
Definicja: szachy. Alan Bit to także zwykły chłopiec w otoczeniu pasjonatów informatyki słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Mały innowator - Alan Bit

Słownik: Już dawno wykazano, iż najzwyklejsze dziecko poddane systematycznej motywacji do intelektualnych dokonań jest w stanie zostać nawet mistrzem gry w szachy. Alan Bit to także zwykły chłopiec w otoczeniu pasjonatów informatyki.
Definicja:

Och jakże to modnie ogłosić się humanistą z krwi i kości i występować przeciwko wszelkiemu udziałowi techniki w naszym życiu. Jednak najgorzej jest wtedy, gdy metoda albo człowiek zawodzi i nie ma jak zaspokoić naszych elementarnych potrzeb. Pod względem podejścia do techniki ze społeczeństwa można wydzielić dwie kategorie: ludzie, którzy zachłystują się jej urokami i korzystają z niej regularnie bez umiaru i ludzie, którzy faktycznie znają się na określonym zakresie wiedzy technicznej, rozwijają ją albo umieją pomóc w razie, gdy coś zawiedzie. Wielu wydaje się, iż cechy tych dwóch kategorii regularnie się łączą, a to nieprawda. Coraz więcej mamy ludzi zachłystujących się techniką a coraz mniej tych użytecznych dla jej rozwoju albo eksploatacji urządzeń technicznych. Patrząc chociażby na rokrocznie zmniejszającą się liczbę kandydatów do kształcenia w kierunkach technicznych istnieje uzasadniona obawa, iż w niedalekiej przyszłości metoda może nam wymknąć się spod kontroli.


Próbuje się temu przeciwdziałać na poziomie państwowym a nawet europejskim między innymi poprzez wprowadzenie bodźców stypendialnych aby skłonić młodzież do wybierania kierunków technicznych. Czy jednak da się z osoby zmuszonej bodźcem ekonomicznym, a przejawiające wrodzony wstręt do techniki zrobić inżyniera? Wydaje się, iż będzie to trudne bez pewnej dozy autentycznego zainteresowania-pasji. Takie zainteresowanie może a nawet powinno przychodzić znacząco przedtem i łączyć się z większym zaangażowaniem w poznawanie nauk ścisłych, konieczne do efektywnego studiowania nauk technicznych.


wskutek tych przemyśleń stworzono dla najmłodszych postać Alana Bita, małego chłopca przeżywającego przygody na pograniczu fantazji i techniki. Wokół niej powstaje seria książeczek, lecz również piosenki, słuchowiska i zabawy. Do chwili obecnej wydano cztery tomiki opowieści o Alanie Bicie, a również jedną płytę z mikrosłuchowiskiem i piosenkami, które zapowiada darmowy wideoklip. W lutym 2008 na targach edukacyjnych w Poznaniu zaprezentowano specjalną wersję zabawy w klasy dla nauki w dziedzinie algorytmiki Alan Bit pojawia się także już na szczególnych prezentacjach w szkołach podstawowych i w przedszkolach.