obudowy serwerowe serii orca co to jest
Definicja: przeznaczonych dla mechanizmów gromadzenia i udostępniania dużej ilości danych.

Czy przydatne?

Co znaczy Obudowy serwerowe z serii ORCA

Słownik: W ofercie przedsiębiorstwa EPA Mechanizmy Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością pojawiły się nowe rozwiązania obudów serwerowych z serii ORCA przeznaczonych dla mechanizmów gromadzenia i udostępniania dużej ilości danych. Producentem obudów jest znana i ceniona z produktów najwyższej jak
Definicja: Obudowy z serii ORCA dedykowane są w pierwszej kolejności dla serwerów wykorzystywanych do gromadzenia danych. Dane gromadzone są na dyskach twardych z interfejsem SATA, SAS albo SCSI zabudowanych w szczególnych kieszeniach, które mogą być łatwe wymieniane w czasie pracy urządzeni, dzięki zastosowanej technologii hot-swap. W takim wypadku istotne jest zaimplementowanie odpowiedniego kontrolera mechanizmu RAID zdolnego obsłużyć technologię hot-swap.

Obudowy oferowane są w szerokim wyborze wielkości i ilości obsługiwanych dysków. Najmniejsze obudowy mają tylko 1U wysokości (ok. 4.4cm) i posiadają 4 kieszenie na dyski twarde. Największe w ofercie obudowy mają wysokość 6U i pozwalają na zainstalowanie w nich do 32 dysków twardych. Dziennie dzisiejszy pozwala nam to na powstanie macierzy o pojemności nawet 32TB danych.

Dla tak dużej ilości danych, najczęściej bardzo istotnych, ważną sprawą jest zapewnienie odpowiedniego zasilania dla całego mechanizmu. Do wszystkich obudów oferowane są najwyższej jakości zasilacze pojedyncze i redundantne o mocy nawet do 1650W (zasilacz 4 modułowy w tym jeden moduł zapasowy). Dlatego ciągłość pracy mechanizmów jest zapewniona w trybie 24/7/365.

Dodatkowym atutem obudów z serii ORCA jest doskonały mechanizm wentylacji wewnętrznej. Na wyposażeniu standardowym są min. 4 wentylatory (do 7 w większych obudowach) sterowanych wbudowanym systemem kontroli temperatury, który dodatkowo potrafi alarmować obsługę w razie przekroczenia określonej temperatury albo awarii wentylatora.

EPA Mechanizmy Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością jako oficjalny i jedyny dystrybutor wytwórów AKIWA w Polsce proponuje również klasyczne obudowy serwerowe typu rack 19" dedykowane dla mniejszych rozwiązań o wymiarach od 1U do 4U pozwalające na wdrożenie i migrację standardowych serwerów desktop do zabudowy w szafach typu rack. Obudowy te nadają się także doskonale do budowy własnych rozwiązań sieciowych na przykład routerów, mechanizmów ochrony danych, mechanizmów VPN i innych.


Zapraszamy do zapoznania się z pełnią ofertą na obudowy ORCA stronach www.profipc.pl