aktywna młodzież pomorzu co to jest
Definicja: się w Gdańsku seminarium pn. Młodzi w Akcji słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Aktywna młodzież na Pomorzu

Słownik: Z udziałem posła Arkadiusza Rybickiego, marszałka województwa pomorskiego Jana Kozłowskiego i wiceprezydent Gdańska Ewy Kamińskiej 2 lipca br. odbyło się w Gdańsku seminarium pn. "Młodzi w Akcji".
Definicja: Organizatorem spotkania, w którym uczestniczyło kilkudziesięciu przedstawicieli pomorskiej młodzieży, było Stowarzyszenie MORENA z Gdańska.

Celem seminarium było wzmocnienie uczestnictwa młodzieży w życiu swojej społeczności i w tworzeniu polityki młodzieżowej. W czasie spotkania młodzi ludzie wymieniali się doświadczeniami zdobytymi w czasie kilkunastu spotkań lokalnych z przedstawicielami władz samorządowych i w czasie cyklu warsztatów podnoszących zdolności i aktywność obywatelską.

Pomorskie przedsięwzięcie jest pierwszym tego typu w Polsce. Projekt jest współfinansowany z Programu UE "Młodzież w Działaniu", którego jednym z podstawowych celów jest wsparcie czynnego uczestnictwa młodzieży w tworzeniu
polityki młodzieżowej.

- Nie ukrywam, iż jestem bardzo zadowolony, iż to właśnie na Pomorzu zrealizowaliśmy pierwszy tego typu projekt w Polsce - powiedział Adam Niemkiewicz, prezes Stowarzyszenia MORENA. - Mamy tutaj bardzo aktywną młodzież, której zwyczajnie potrzeba jednej rzeczy - impulsu, aby działać.

w czasie tych spotkań młodzież miała okazję nawiązać dialog z przedstawicielami lokalnych władz samorządowych, poznać najważniejsze problemy poszczególnych samorządów i metody na ich rozstrzygnięcie.

- Cieszę się, iż to właśnie inicjatywy Was - młodych ludzi - pozwalają spojrzeć spokojnie w przyszłość. Widzę w Was pasję, dzięki której patrzycie na świat poważnie i podejmujecie wyzwania i chcecie zamieniać świat wokół nas - mówił marszałek Jan Kozłowski.

- Niezbędna jest sposobność dyskusji młodych o sobie i własnych działaniach. To nie dorośli mają kreować ich życie i aktywność - mówiła wiceprezydent Gdańska Ewa Kamińska. - Takie spotkania są okazją, by młodzi ludzie podzielili się opiniami i przygotowali do tego, jak i w którym kierunku chcą rozwijać siebie i własną społeczność.

Pomorskie rekomendacje zostaną przedstawione > w czasie spotkania krajowego, które odbędzie się w październiku br. w Warszawie. Wtedy wówczas młodzież z całego państwie przedstawi rekomendacje listy spraw, propozycji młodzieżowych, które pozwolą im wzmocnić dialog z przedstawicielami władz lokalnych, regionalnych i krajowych