akcja bezpieczny przejazd co to jest
Definicja: Bezpieczny Przejazd . Miejsce działań zlokalizowano na przejeździe kolejowym we.

Czy przydatne?

Co znaczy Akcja "Bezpieczny Przejazd" - Zatrzymaj się i żyj!

Słownik: Dzisiaj pomorscy policjanci wraz z pracownikami PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka akcyjna przeprowadzą akcję informacyjną w ramach IV edycji kampanii "Bezpieczny Przejazd". Miejsce działań zlokalizowano na przejeździe kolejowym we Władysławowie.
Definicja: Akcja "Bezpieczny przejazd" rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do godz. 13.00. Odbędzie się na przejeździe kolejowym we Władysławowie przy ul. Towarowej.


Celem działań jest pomniejszenie ilości wypadków na przejazdach kolejowych i uświadomienie kierującym i pieszym konsekwencji niestosowania się do zasad postępowania obowiązujących w takich szczególnych miejscach.


W trakcie kontroli drogowych kierowcy otrzymają ulotki przypominające o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w rejonach przejazdów.


W ubiegłym roku na przejazdach kolejowych strzeżonych i niestrzeżonych doszło do ponad 100 wypadków, w których 45 osób straciło życie, a prawie 130 odniosło obrażenia.


Ze statystyk wynika, iż 97% tego typu zdarzeń powodują kierowcy. Najczęstsze ich powody to brak ostrożności, lekkomyślność, pośpiech. Niepoprawnie działająca zapora była powodem jednego wypadku.


źródło: KWP Gdańsk