polskie likworki co to jest
Definicja: W Gdańsku ruszyła jedyna w Polsce linia do produkcji cukierków z płynnym nadzieniem.

Czy przydatne?

Co znaczy Polskie likworki

Słownik: W Gdańsku ruszyła jedyna w Polsce linia do produkcji cukierków z płynnym nadzieniem, zwanych likworkami.
Definicja: W szranki z dostępnymi w Polsce, aczkolwiek pochodzącymi z importu likworkami, stanęły Likworki gdańskie wytwarzane poprzez Zakłady Przemysłu Cukierniczego Bałtyk z Gdańska.

Sekretem produkcji likworków jest szczelne zamknięcie płynnego nadzienia, na przykład alkoholu, w cukrowej skorupce, regularnie również oblanej – jak w razie Likworków gdańskich – cienką warstwą czekolady. O tym, jak trudne to jest zadanie, świadczy fakt, iż oprócz Bałtyku żaden z polskich producentów nie dysponuje technologią, która pozwalałaby na produkcję tych słodyczy. Wprawdzie produkuje się w Polsce czekoladki z alkoholem, jednak ich nadzienie ma formę zagęszczoną, zamkniętą bezpośrednio w czekoladzie.

"fundamentalną barierą w produkcji likworków jest skomplikowana technologia" – potwierdza Konrad Mickiewicz, Prezes Zakładów Cukierniczych Bałtyk. "Jednak dzięki posiadanym poprzez nas liniom produkcyjnym, a w pierwszej kolejności talentowi zaangażowanych w produkcję technologów, jest ona możliwa. Likworki wymagają ścisłego przestrzegania dyscypliny w całym procesie wytwarzania, jak również zachowania szczególnych warunków produkcji" – dodaje.

Cukiernicy z Gdańska oferują mieszankę likworków w trzech smakach: brandy, żubrówka i żurawinówka. Dostępne są one w dwóch rodzajach opakowań: luzem w 2,5-kilogramowym displayu i jako wyrób konfekcjonowany – w kartoniku 180 gram, nadającym się na upominek.

Likworki gdańskie poszerzą gamę wytwórów produkowanych w gdańskich zakładach, które znane są w pierwszej kolejności z wytwarzanych od ponad dwudziestu lat czekolad Finezja