eliminacje mtrzostw polski co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Eliminacje do mistrzostw Polski - Szczecinek 2008

Słownik: Ostatnie regaty eliminacyjne do mistrzostw Polski 2008 odbyły się 28-29.06.2008 w Szczecinku na jeziorze Trzesiecko
Definicja: Z tego względu na startach pojawili się wszyscy ci zawodnicy, którzy chcą być pewni swojego awansu i prawa ubiegania się o tytuły mistrza Polski w jesiennej rundzie regat jachtów żaglowych sterowanych radiem.


Po wielu latach przerwy mieszkańcy Szczecinka – miejscowości przylegającej malowniczo do długiego brzegu jeziora Trzesiecko – ponownie mogli oglądać rywalizację małych żaglówek, lecz tym wspólnie sterowanych radiem. Wcześniejsze regaty odbyły się tu jeszcze w latach osiemdziesiątych, i były to zawody jachtów żaglowych wolnopływających. Warunki pogodowe dwudniowych regaty były bardzo dobre i pomimo obaw organizatorów powiodło się je przeprowadzić dość sprawnie.


Chodź wakacje rozpoczęły się już na dobre RJK „Blizę-BalexMetal” reprezentował niemal pełen skład, co wywołało, iż rozgrywane zawody prawie kompletnie zdominowali nasi zawodnicy wygrywając w kategorii juniorów, młodzików i klasyfikacji zespołowej.
Poniżej możliwości wypadli nasi seniorzy: Mieczysław Muller – VI miejsce i Julian Damaszk, który odnalazł się dopiero w drugim dniu regat, gdzie pływał wręcz koncertowo wygrywając z sporą przewagą przewarzająca część wyścigów, lecz nie wystarczyło to na odrobienie poniesionych przedtem strat i ostatecznie zajął III miejsce.


Podsumowując wiosenną rundę regat eliminacyjnych, do mistrzostw Polski zakwalifikowali się wszyscy startujący z naszego klubu juniorzy, młodzicy i przewarzająca część seniorów. W punktacji zespołowej RJK OPP „Bliza-BalexMetal” Wejherowo zdecydowanie wyprzedza pozostałe kluby, co pozwala z optymizmem oczekiwać jesiennej kolejki regat i utrzymania pozycji lidera, a również zwycięzcy rankingu na idealny radiojachtklub w Polsce.
W wakacyjnych planach RJK OPP „Bliza-BalexMetal” Wejherowo pozostały jeszcze regaty pokazowe „Baltic Sail” Gdańsk 2008 z okazji światowego zlotu żaglowców, które odbędą się12-13.07.2008 na Motławie przy Żurawiu w rejonie Muzeum Morskiego i Regaty Towarzyskie w basenie portu jachtowego „Marina” w Gdyni połączone z targami „Wiatr i Woda”, które planowane są w drugim tygodniu sierpnia. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

WYNIKI ELIMINACJI DO MISTRZOSTW POLKI KLASY F5-E – SZCZECINEK 2008

SENIORZY:
1. Springer Jan – S.M. Wągrowiec
2. Albrecht Paweł – “Wodnik” Poznań
3. Damaszk Julian – RJK OPP „Bliza-BalexMetal” Wejherowo

JUNIORZY:
1. Oksiński Adam – RJK OPP „Bliza-BalexMetal” Wejherowo
2. Muller Mateusz – RJK OPP „Bliza-BalexMetal” Wejherowo
3. Ejsymont Michał – S.M. Wągrowiec

MŁODZICY:
1. Gosz Paweł – RJK OPP „Bliza-BalexMetal” Wejherowo
2. Bieszke Tomasz – RJK OPP „Bliza-BalexMetal” Wejherowo
3. Żeberski Patryk – „Wodnik” Poznań

ZESPOŁOWO:
1. RJK OPP „Bliza-BalexMetal” Wejherowo
2. PKM LOK „Wodnik” Poznań
3. S.M. Wągrowiec